31. července 2011 11:44 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Při dvou nehodách vykolejily tři vlaky

V době nehody ve vlaku nejeli žádní cestující a ani posádce vlaku se při nehodě nic nestalo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V době nehody ve vlaku nejeli žádní cestující a ani posádce vlaku se při nehodě nic nestalo | foto: Drážni inspekce

DĚČÍN Ráno při dvou nehodách vykolejily tři vlaky. Obě události se obešly bez zranění. Škoda z obou nehod byla vyčíslena na 3,3 milionu korun. O události informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

První nehoda se udála ve 4:55 mezi stanicemi Lochovice a Příbram, kde se srazil osobní vlak (Beroun – Příbram) se spadlým stromem. Následkem srážky došlo k vykolejení vlaku.

V době nehody ve vlaku nejeli žádní cestující a ani posádce vlaku se při nehodě nic nestalo. Celková škoda byla vyčíslena na 200 000 Kč (150 tis. vlak, 50 tis. trať).

Škoda z obou nehod byla vyčíslena na 3,3 milionu korun.

Nakolejení vlaku bude provedeno v průběhu dne pomocným nakolejovacím vlakem. V tuto chvíli je provoz na trati zastaven.

Druhá mimořádná událost se udála ve 4:59 ve stanici Děčín, kde se srazily dvě soupravy osobních vlaků, které posunovaly v rámci děčínského nádraží. Následkem srážky byly vykolejeny poslední vozy obou souprav.

Brzy ráno vykolejily při dvou nehodách tři vlaky

Při nehodě nebyl nikdo zraněn a vznikla škoda 3 100 000 Kč (2,5 mil. vlak, 600 tis. trať).

Provoz na trati a ve stanici nebyl omezen ani přerušen. Odklizovací práce již začaly a měly by probíhat během dnešního dne.

Lidovky.cz, ČTK