21. října 2009 16:48 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Primátor: Stát se s farmářkou o D11 nebaví, takhle se zasekne 'total'

Ludmila Havránková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ludmila Havránková |

HRADEC KRÁLOVÉ Královéhradecký primátor Otakar Divíšek (ODS) kritizoval přístup státu k jednáním s farmářkou Ludmilou Havránkovou o jejích pozemcích nutných pro dálnici D11. S Havránkovou podle něj nikdo o posledních návrzích Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nejednal a farmářka se o nich dověděla z novin.

Takový postup prý povede k tomu, že farmářka parcely neuvolní. Divíšek to dnes řekl novinářům.

"Jestli to takhle chtějí dělat, tak se ta dálnice opravdu přemaluje, protože paní Havránková se 'total' zasekne a nikdo s ní nehne," řekl Divíšek. Dodal, že farmářka bude kvůli způsobu jednání státu čím dál víc zatvrzelejší a celá záležitost špatně dopadne.

Podle Divíška ani hradecký magistrát nebyl o posledních návrzích státu na řešení problému dostavby dálnice informován.

ŘSD nedávno přišlo s návrhem, že místo deseti hektarů bude od farmářky potřebovat jen tři hektary polí. Velkou křižovatku by totiž postavilo místo na polích farmářky asi o kilometr dál.

Za tři hektary pro dálnici by ŘSD Havránkové nabídlo tři sousední hektary už vykoupené půdy. Havránková se k nabídce nevyjádřila, protože ji oficiálně nedostala.

Problém s pozemky farmářky se táhne 16 let. Stavba dálnice D11 zatím v roce 2006 skončila tři kilometry před Hradcem Králové před nevykoupenými pozemky farmářky. Přes několik návrhů na směnu či výkup pozemků se problém státu dosud nepodařilo vyřešit.

Lidovky.cz, ČTK