26. února 2013 14:52 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Přísnější podmínky pro taxikáře vynesou Praze stonásobné příjmy

Taxi (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taxi (ilustrační foto) | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Dříve platili taxislužby Praze tisíc korun ročně za stání pro jeden vůz na vyhrazených parkovištích. Nově lukrativní místa získá ten, kdo nabídne nejvíc. Přísnější podmínky pro využívání pěti stanovišť taxislužby tak magistrátu přinesou ročně místo 14 000 korun téměř 1,5 milionu.

Například u stání Václavské náměstí – Jindřišská se nabídka vítězného zájemce vyšplhala na 851 000 korun. Nabízela se také stanoviště u metra Pankrác či v ulici Milady Horákové. Na území hlavního města je 117 stanovišť pro taxíky, 46 z nich má svého správce a je označeno nápisem Fair place.

"Těch prvních pět vlaštovek nám právě ukázalo, že správná cesta vede jiným směrem než ta, kterou nastolilo bývalé vedení magistrátu. Je však třeba pracovat průhledně a nebát se něco změnit," uvedl radní Lukáš Manhart (TOP 09).

ČTĚTE TAKÉ:

Upozornil, že cena se ve srovnání s minulostí dostala na stonásobek, přestože se nabídky netýkaly nejlukrativnějších stanovišť v Praze.

Stanoviště Fair place dávají cestujícím záruku, že zde stojící taxi nebude předražené, protože taxikáři tady musí dodržovat maximální ceny stanovené městskou vyhláškou. Stanoviště se správcem mají kapacitu 150 vozů, většinu z nich podle města dosud spravoval jeden provozovatel. Na místech bez správce je 196 parkovacích míst.

Lidovky.cz, ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...