2. ledna 2018 14:48 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Přívoz nahrazující lávku v Troji je mimo provoz, příčinou je velký tok vody

Dělnící staví přístupovou cestu k přívozu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dělnící staví přístupovou cestu k přívozu. | foto: ČTK

PRAHA Provoz přívozu mezi Císařským ostrovem a Trojou byl v úterý až do odvolání zastaven. Důvodem je vysoký průtok vody ve Vltavě, uvedla na svých internetových stránkách organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD.

Přívoz označený jako P8 nahrazuje lávku, která se na začátku prosince zřítila do Vltavy. Provoz přívozu zajišťuje společnost Pražská paroplavba. Přívoz byl v uplynulých týdnech již jednou zastaven.

„Jako částečnou náhradu lze využít například linku autobusu 112 v úseku Nádraží Holešovice - Kovárna,“ píše na webu Ropid.

Vyprošťování zřícené lávky.
Debatu o mostech již v Praze v loňském roce rozvířila plánovaná oprava...

Přívoz musel být na několik hodin zastaven rovněž 27. prosince 2017. Důvodem byla tehdy technická závada na plavidle.

U Trojského zámku spadla pěší lávka do Vltavy, zranili se čtyři lidé. Dva těžce

Loď vyplula na Vltavu poprvé loni 23. prosince v 08:00. Provozní doba v pracovní dny byla určena od 07:00 do 19:00 a o víkendech od 08:00 do 19:00. Interval je ve špičkách pracovních dnů deset minut. Na loď se vejde téměř třicet cestujících.

Lávka se zřítila v sobotu 2. prosince 2017 odpoledne, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Pražští radní rozhodli, že vyplatí každému z nich jednorázový dar 50 000 korun. Odškodným se bude zabývat poté, co policisté případ uzavřou. Případ vyšetřuje policie a rovněž odborníci.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!