18. června 2016 11:24, aktualizováno  14:59 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Provoz na D2 před Brnem je kvůli opravám sveden do jednoho pruhu

Dálnice D1 směrem na Brno | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice D1 směrem na Brno | foto: MAFRA - ANNA VAVRÍKOVÁ

S možnými komplikacemi musejí od sobotního rána počítat řidiči přijíždějící k Brnu po D2 od Bratislavy. Kvůli opravám dálnice je provoz přibližně kilometr před krajským městem sveden do jednoho pruhu. Kolem 14:00 se v úseku stala hromadná nehoda pěti aut, jeden člověk se zranil, místo nehody je průjezdné přes pruh obslužného kolektoru. Jde o dopravně nejsložitější etapu oprav téměř čtyř kilometrů dálnice s celkovými náklady 267 milionů korun.

„Omezení potrvá nejpozději do pátku 24. června,“ řekl ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

V noci na dnešek silničáři odstraňovali dosavadní dopravní značení a instalovali nové zábrany a značky. Řidiči musejí počítat s uzavřením výjezdu z D2 od Bratislavy na D1 ve směru na Prahu i s dalšími změnami na mimoúrovňové křižovatce obou dálnic.

„Všechny tři nájezdové i výjezdové větve jsou dostatečně dobře značené na objízdné trasy,“ uvedl Rýdl. Sobotní ranní provoz je podle dálničních kamer mírný, kolony na D2 se zatím netvoří.

Horší je situace na D1 u mimoúrovňového křížení s D2. Ve směru na Prahu se kolony tvoří kolem 200. kilometru, kde je dnes kvůli opravě mostu uzavřen jeden pruh. Ve směru na Bohumín je rizikovým místem úsek před 194. kilometrem. I tam je doprava vedena kvůli opravě vozovky jedním pruhem a tvoří se kolony, zjistila ČTK z Jednotného systému dopravních informací.

Rekonstrukce čtyřkilometrového frekventovaného úseku D2 před Brnem začala v dubnu, skončí v červenci. Silničáři pracují na novém povrchu vozovky, instalují ocelová a betonová svodidla a veřejné osvětlení. Počítají také s osazením nových portálů dopravního značení.

ČTK