10. září 2018 9:25 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Provoz tramvají v centru Prahy se vrátí do normálu už v úterý

Tramvaj č. 9 pokrývá trasu od hotelu Golf až po zastávku Spojovací. Snímek je z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tramvaj č. 9 pokrývá trasu od hotelu Golf až po zastávku Spojovací. Snímek je z... | foto: ARCHIV RADNICE

Praha Provoz tramvají v centru Prahy se vrátí do normálu v úterý, o několik dní dříve, než se předpokládalo. Vyplývá to z oznámení na twitteru Pražské integrované dopravy.

Provoz několika linek v úseku Lazarská - Národní divadlo - Újezd přerušilo v pátek 7. září poškození kolejí ve Spálené ulici. Podle původních odhadů pražského Dopravního podniku mohla výluka trvat až do 14. září.

Mimořádná výluka se dotkla linek 2, 9, 18, 22, 23, 32, 39, 41, 93, 97, 98 a 99. Tramvaje musí úsek objíždět a linky 9 a 22 byly nahrazeny linkami 32 a 39. Dopravní podnik radí cestujícím, aby při cestě v centru města využili raději metro. Bližší podrobnosti k výluce a změně tras tramvají najdou lidé na webu dopravního podniku.

Příčinou výluky je podle podniku závažné poškození kolejnic, které vylučuje další provoz. Konkrétní příčinu poškození podnik neupřesnil.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz