6. června 2011 15:37 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

První Jančurovy vagóny už jsou v Česku

Rakouský vagón | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rakouský vagón |

BRNO Do České republiky dorazilo 12 vagonů, které firma RegioJet ze skupiny Student Agency podnikatele Radima Jančury koupila od rakouských státních drah ÖBB. Vagony budou zapojeny ve vlacích, jež by na trať Praha - Ostrava měly vyjet v září. Potvrdil to mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.

Vozy podle něj přijely do Česka na takzvanou periodickou prohlídku, následně projdou úpravou interiéru a dostanou lak v barvách společnosti.

ČTĚTE TAKÉ:

"Vozy nejsou nové, ale jsou té nejvyšší kvality, plně klimatizované, rakouské dráhy je nasazovaly třeba na spoje EuroCity," uvedl Ondrůj. Dnešní dodávka vagonů není poslední, další dva vagony ještě firma z Rakouska doveze.

RegioJet má vyrazit na trať v září, nejprve se čtyřmi páry vlaků se třemi soupravami. Od přelomu roku chce nabídnout devět párů spojů každý den.

Občerstvení a wi-fi zdarma
RegioJet slibuje, že na železnici přinese jiný styl služeb. "Jiné vnímání toho, co zákazník na železnici může dostat. Železnici chceme posunout dál," uvedl nedávno Ondrůj.

Podle něho bude ve vlacích RegioJet samozřejmostí palubní personál v každém voze, připojení wi-fi zdarma a občerstvení během jízdy také zdarma. Firma chce na trati využívat celkem devět lokomotiv od plzeňské Škody.

ČTK, Lidovky.cz

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na Lidovky.cz