4. dubna 2012 16:56 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ředitelství silnic a dálnic vypsalo zakázky za 3,6 miliardy

Policisté objevili chyby u označování nájezdů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté objevili chyby u označování nájezdů. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo tento týden 50 veřejných zakázek za více než 3,6 miliardy korun. Týkají se především vypracování projektové dokumentace k chystaným stavbám. Vyplývá to z informací Věstníku veřejných zakázek.

Ředitelství mimo jiné hledá zhotovitele projektů nebo technický dozor pro modernizaci prvních pěti úseků dálnice D1 mezi Prahou a Brnem, k plánovaným úsekům na dálnici D3 z Prahy na České Budějovice, pražskému rychlostnímu okruhu nebo rychlostní komunikaci R6 z Prahy do Karlových Varů.

ČTĚTE TAKÉ:

ŘSD chce letos zprovoznit 63 kilometrů silnic a dálnic

Část zakázek se rovněž týká realizace geodetických průzkumů, zeměměřičských prací nebo projektových prací. Státní správce silnic také hledá technický dozor na stavby menšího rozsahu. Na tyto práce, rozložené většinou do čtyř let, vyčlenilo přes 800 milionů korun.

ŘSD letos plánuje zprovoznit 63 kilometrů silnic a dálnic. Dokončeny budou například Dobrovského tunely v Brně, obchvat Kolína a část D1 z Bohumína ke státní hranici s Polskem.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!