20. prosince 2018 16:56 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ředitelství silnic a dálnic zřídilo e-mailovou schránku, řidiči do ní mohou posílat připomínky ke kolonám

Před Národním muzeem stále stojí auta. Na magistrále před Hlavním nádražím se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Před Národním muzeem stále stojí auta. Na magistrále před Hlavním nádražím se... | foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha Řidiči mohou od čtvrtečního dne posílat připomínky ohledně problémů s dopravními kolonami či potížemi při opravách silnic na e-mailovou adresu kolaps@rsd.cz. Schránku ve čtvrtek pro motoristy zřídilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). ČTK to oznámilo ŘSD v tiskové zprávě. Motoristé se v posledních dnech potýkají s několikahodinovými kolonami zejména na dálnici D1.

Řidiči by podle ŘSD měli na adresu zasílat zejména videa, fotografie a další postřehy s označením přesného místa potíží. Silničáři je budou následně vyhodnocovat a v případě potřeby přijímat vhodná opatření.

ŘSD schránku zřídilo v období, kdy se řidiči potýkají s velkými problémy na dálnici D1. V posledních dnech se tu tvořily kolony, které dosahovaly více než deseti kilometrů a řidiči v nich podle kraje Vysočina strávili až 14 hodin. Problematická je situace především u opravovaného úseku Humpolec-Větrný Jeníkov.

Dopravci viní ze situace silničáře, kteří podle nich nebyli připraveni, ŘSD naopak označilo jako jeden z problémů nedisciplinovanost řidičů kamionů, kteří blokovat dopravu.

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek za viníka celé situace na D1 označil ŘSD. Babiš očekává, že ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) vyvodí vůči ŘSD nějaká opatření. „To není o ministrovi, to je o ŘSD. Já předpokládám, že on (Ťok) bude požadovat vysvětlení od ŘSD a že z toho vyvodí nějaké opatření. Říkat, že jsme nečekali, že bude sněžit, je nesmysl,“ řekl ve čtvrtek Babiš novinářům.

Ťok v úterý uvedl, že na rekonstruovaném úseku D1 na Vysočině měla dodavatelská firma problém s plněním termínů, ŘSD se s ní dohodlo na prodloužení termínu pro dokončení prací. „Měli to prodlouženo do 16. prosince, doufali jsme, že kalamitní sníh nepřijde, bohužel přišel,“ uvedl ministr.

Babiš ve čtvrtek řekl, že ŘSD mělo situaci na problematickém úseku řešit dřív, když vědělo, že dodavatelská firma nestíhá práci. Očekává proto, že ředitelství prostřednictvím ministra dopravy vládě vysvětlí, proč postupovalo, jak postupovalo.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz