Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ředitelství silnic chystá opravy D11. Necelých osm kilometrů vyjde na 1,2 miliardy

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: ČTK

PRAHA Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo výběrové řízení na opravy dálnice D11 u Prahy. Oprava povrchu vozovky od křižovatky s Pražským okruhem k 7,8. kilometru komunikace vyjde podle investorského odhadu na 1,28 miliardy korun. Vyplývá to z informací uveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.

Součástí oprav je i rekonstrukce mimoúrovňové křižovatky na Černém Mostě. Dálnice dostane v úseku přiléhajícímu k hlavnímu městu asfaltový povrch, který tlumí hluk z automobilového provozu, uvedlo ředitelství silnic. Opraveny budou i vozovky na odpočívce v Horních Počernicích a silničáři rovněž zrekonstruují systém odvodnění komunikace.

Rekonstrukci vozovek navrhlo ŘSD tak, aby během celé doby stavby bylo možné úsek projíždět ve dvou pruzích v každém směru. Kvůli tomu bude muset být dálnice v uvedené délce nejprve patřičně rozšířena o nové asfaltové vrstvy. V tomto úseku se po dokončení oprav rovněž dlouhodobě uvažuje o rozšíření dálnice do tří pruhů v každém směru.

Kromě zmíněného úseku opravovali letos silničáři na D11 do Hradce Králové také úsek u Sadské mezi 27. a 18. kilometrem ve směru na Prahu. Tyto stavební práce byly dokončeny v závěru července. V pondělí 21. srpna se pak po více než desetiletém čekání otevřel pro motoristy poslední úsek dálnice spojující hlavní město s Hradcem Králové.

Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...