2. května 2012 11:50 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

RegioJet rozšířil flotilu. Koupil 12 švýcarských vozů první třídy

Jeden z nových vozů od švýcarských drah (SBB), který koupil RegioJet | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden z nových vozů od švýcarských drah (SBB), který koupil RegioJet | foto: www.studentagency.cz

BRNO RegioJet rozšířil svou flotilu o 12 vozů první třídy. Nakoupil je od švýcarských drah SBB. Jezdit budou jako součást souprav dálkových vlaků na trase Praha - Ostravsko - Žilina.

" Vozy od SBB budou v následujících dnech převezeny do České republiky. Přestože se jedná o špičkové vozy určené pro dálkovou dopravu, RegioJet je okamžitě posílá na kompletní rekonstrukci interiéru.

RegioJet

RegioJet v současnosti vlastín fcca 40 vozů dálkové dopravy, z nichž více než dvacet operuje na vlacích IC RegioJet mezi Prahou a Ostravskem, kde denně nabízí přepravní kapacitu cca 2900 – 3000 míst. Jejich maximální rychlost je 200 km/hod.

Každý z vozů je navíc od začátku tohoto týdne vybaven novými jednotkami pro přenos mobilních dat. Každá z jednotek obsahuje modem pro všechny tuzemské mobilní operátory a jeden modem pro technologii CDMA.

Stanou se součástí flotily vozů s novým interiérem, které nasadíme do provozu jako součást dalších novinek do konce letošního roku“, říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet a skupiny Student Agency. 

Hodnotu transakce nebude ani jedna ze stran zveřejňovat. Zároveň ve všech vlacích provozujících na uvedené trase nasadil novou generaci připojení k internetu. Informoval o tom mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. 

RegioJet minulý týden učinil také rozšířil své aktivity za hranice. Německé dráhy (DB) si soukromého českého dopravce vybraly pro další jednání o společném provozování vlaků na trase Praha – Berlín – Hamburk.

ČTĚTE VÍCE:

ČTK, rkaŠárka Bláhová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!