20. dubna 2015 10:41 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

RegioJet snížil ztrátu na 38 milionů korun. Jezdí s ním více lidí

Stevardky a stevardi společnosti RegioJet  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stevardky a stevardi společnosti RegioJet |

BRNO Železniční dopravce RegioJet podnikatele Radima Jančury loni snížil ztrátu na zhruba 38 milionů korun. O rok dřív byla ztráta firmy téměř o 60 milionů vyšší. Letos už společnost hospodaří se ziskem.

„Provozně jsme vydělávali již loni. Od letoška hospodaříme celkově se ziskem,“ uvedl Jančura. Ke zlepšení dopravci pomohl především nárůst počtu cestujících. Vlaky RegioJetu podle dříve zveřejněných čísel na trase z Prahy do Ostravy a do Košic loni přepravily 2,39 milionu pasažérů, což je meziročně o 46 procent více. Na informaci upozornil deník E15, kterému to řekl Jančura.

Na trati Praha-Ostrava si RegioJet konkuruje s dalším soukromým dopravcem, Leo Expressem, jemuž loni počet cestujících stoupl o víc než desetinu na 890 tisíc. Státní České dráhy údaje za jednotlivé tratě nezveřejňují.

Dopravní skupina RegioJet se hodlá účastnit všech soutěží na provoz dotovaných rychlíků, které vypíše ministerstvo dopravy. Vedle již vypsaného tendru na trať Plzeň-Most půjde v první vlně především o trasy Praha-Ústí nad Labem-Děčín a Pardubice-Liberec. Jančura také podle deníku kritizuje, že se ministerstvo rozhodlo zadat přímo tratě mezi Břeclaví, Brnem a Olomoucí.

Lidovky.cz, ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz