4. března 2012 15:14 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

RegioJet zahájil na Slovensku provoz osobních vlaků

Kupé ve vagonu vlaku společnosti Regiojet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kupé ve vagonu vlaku společnosti Regiojet. | foto: ČTK

BRATISLAVA Český železniční dopravce RegioJet na Slovensku odstartoval státem dotovaný provoz osobních vlaků. Na sto kilometrů dlouhé trase z Bratislavy přes Dunajskou Středu do Komárna nabízí více spojů a cestující bude vozit v modernějších soupravách než státní přepravce ZSSK, který se z trati stáhl.

Dopravce nasadil na Slovensku nízkopodlažní klimatizované soupravy od kanadského výrobce Bombardier. "Chceme, aby cestující cestoval kvalitními jednotkami," řekla generální ředitelka Student Agency Martina Blahová při dnešním oficiálním zahájení komerčního provozu RegioJetu.

ČTĚTE TAKÉ:

Příchod nového dopravce na slovenské železnice dopoledne na bratislavském hlavním nádraží ohlašovaly mažoretky s hudebním doprovodem, které lákaly Slováky na bezplatnou jízdu vlakem.

RegioJet uvedl, že v prvních hodinách využilo jeho služeb více než tisíc cestujících. Od pondělí do konce měsíce bude společnost přepravovat pasažéry mezi Bratislavou a Komárnem za symbolické jízdné.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

RegioJet ze skupiny Student Agency bude provozovat v obou směrech dohromady více než 50 spojů denně. To představuje zhruba dvojnásobné navýšení kapacity proti předchozímu jízdnímu řádu státních drah. Nejvíc souprav bude jezdit mezi slovenskou metropolí a Dunajskou Stredou, nejrychlejší spoj zvládne tuto 47 kilometrů dlouhou trasu za 38 minut.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
HELP DESK SPECIALIST WITH DUTCH

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč