Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 26 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Řidiči se už nemusí bát jen Prahy, v počtu nehod ji dohání Most a Ústí

Dopravní nehoda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní nehoda | foto: Lidové noviny

PRAHA V žebříčku míst s nejvyšším rizikem dopravních nehod dohnaly Prahu některé okresy severních Čech. Naopak nejbezpečněji se mohou cítit na silnicích dlouhodobě řidiči ve východních Čechách a na Vysočině. Vyplývá to z indexu ČSOB Pojišťovny, který porovnává, jak se liší motoristé z jednotlivých okresů z hlediska četnosti zaviněných pojistných událostí z povinného ručení.

Jaké riziko je ve vašem kraji?

Počet nehod na tisíc vozů za rok:
1. Praha hlavní město 9,62
2. Ústí nad Labem 9,28
3. Most 8,95
4. Kladno 8,82
5. Praha - západ 8,78
6. Ostrava 8,65
7. Děčín 8,08
8. Brno - město 8,06
9. Karviná 7,96
10. Jablonec nad Nisou 7,81

U majitelů osobních aut z Prahy byla sice v prvních devíti měsících letošního roku i nadále největší pravděpodobnost, že zaviní havárii, rizikovostí se jim však velmi přiblížili řidiči z okresů Ústí nad Labem a Most. Proti dřívějšku si výrazně pohoršili rovněž řidiči z okresu Děčín. Na každých sto osobních aut z Prahy, připadá sice i nyní téměř deset zaviněných nehod, tento poměr je však již několik let téměř konstantní, nebo se dokonce nepatrně zlepšuje.

Mírné zlepšení se letos projevilo také v okresech Praha-východ a Praha-západ. Naproti tomu rizikovost majitelů osobních aut ze severních Čech proti loňsku zřetelně vzrostla a na řidiče z Prahy se dotahují také motoristé z Kladna. Na Moravě patří k tradičně nejrizikovějším okresům Ostrava, Brno-město a Karviná. Celkově si ovšem řidiči z Čech a Moravy nemají co vyčítat, v průměru je letos jejich rizikovost úplně stejná.

Naopak rizikovost řidičů ve východních Čechách a na Vysočině je proti Praze často jen třetinová nebo dokonce čtvrtinová. Nejbezpečněji letos v lednu až září jezdili řidiči osobních aut z okresů Rychnov nad Kněžnou, Havlíčkův Brod a Rakovník.

ČSOB Pojišťovna svým indexem škod sleduje také chování motocyklistů. Zdaleka nejvíce nehod letos opět připadá na motorkáře z Kladna, za nimiž s odstupem následující majitelé motorek z okresů Praha-východ a Mladá Boleslav.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!