10. listopadu 2011 16:21 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Rozjel žluté vlaky, teď odchází ke konkurenci

Vizualizace Leo express | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vizualizace Leo express | foto: Reprofoto

PRAHA Provozní šéf soukromého železničního dopravce RegioJet Jan Paroubek přechází ke konkurenčnímu soukromému železničnímu dopravci Leo Expressu. Ten se chystá na trať mezi Prahou a Ostravou se svými soupravami vyjet v prosinci příštího roku.

Paroubek bude mít právě tento krok na starosti. Informoval o tom server iDnes.cz.

Paroubek dal výpověď už na konci září, jen čtyři dny po startu ostrého provozu žlutých vlaků RegioJet. První soukromé nedotované vlaky mezi Prahou a Ostravou vyjely po téměř dvouletých přípravách. "Není to rozchod ve zlém. Chtěl jsem celý projekt rozjet, teď je čas posunout se dál," řekl serveru Paroubek.

ČTĚTE TAKÉ:

K Leo Expressu, budoucí konkurenci RegioJetu a Českých drah na trati Praha-Ostrava, nastoupí na začátku prosince. V RegioJetu jej nahradí Petr Prchal, jehož Paroubek do firmy přivedl.

Jančura špatným šéfem

Paroubkův odchod ale zcela bezproblémový nebyl. "Měl plné zuby nesystémových zásahů vedení a špatného systému řízení," řekl serveru zdroj MF Dnes. Paroubek nechtěl tyto informace komentovat.

Česká společnost Leo Express patří podnikateli Leoši Novotnému. Společnost plánuje svoje vlaky nasadit vedle linky Praha - Ostrava i na jiné tratě.

Chce jezdit například na tratích Praha-Ústí nad Labem a Praha-Brno, v mezinárodním měřítku pak Ostrava-Vídeň a Praha-České Budějovice-Linec.

Vizualizace Leo express

Vizualizace Leo express

Zvažuje i zavedení spoje do polských Katovic. Mezi Prahou a Ostravou bude cestující vozit pět švýcarských souprav. Vlak bude mít tři třídy, v nejvyšší Premium bude jen šest míst.

RegioJet nebyl prvním Paroubkovým působištěm v oboru dopravy. Už dříve pracoval v Českých drahách, na Správě železniční dopravní cesty a také v dopravní společnosti Veolia Transport.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz