14. ledna 2013 12:57 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Rozlepená obálka zmařila tendr na správce tunelů za 320 milionů

Nově dostavěná část pražského okruhu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nově dostavěná část pražského okruhu | foto: ČTK

PRAHA Ředitelství silnic a dálnic zrušilo soutěž, ve které hledalo správce tunelů na Pražském okruhu. Zakázku za 320 milionů korun chtěl totiž někdo ovlivnit nebo zmařit.

Stamilionový tendr podle časopisu Týden někdo zmařil tím, že rozlepil zapečetěnou obálku z nabídkou jednoho z uchazečů. Viníka nyní hledá policie.

Centrála ředitelství silnic obdržela čtyři nabídky do soutěže 22. listopadu. Otevřít je měla naráz hodnotící komise. Do obálky s návrhem stavebního firmy Metrostav se ale asi podíval někdo třetí. Přeřízl pečetní pásky.

ČTĚTE TAKÉ:

Šéf ŘSD David Čermák Týdnu řekl, že výběrové řízení nechal obratem prošetřit vnitřním auditem. "Hned před svátky jsme vydali takzvané předběžné opatření a celou soutěž tím rozjeli nanovo se stejnými parametry jako tu minulou. Vítěze musíme vybrat do půli letošního roku," dodal.

Ředitelství loni svěřilo správcovství tunelů na Pražském okruhu bez soutěže. Loni v červnu se k téměř 40milionovému obchodu dostala společnost Eltodo, zakázku získala v takzvaném jednacím řízení bez uveřejnění, napsal Týden.

Lidovky.cz, ČTK