16. prosince 2009 16:25 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Rozprodávání ČSA pokračuje, bezcelní obchody koupila firma Aelia

Letiště Ruzyně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Ruzyně | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

PRAHA České aerolinie prodají bezcelní obchody společnosti Aelia ze skupiny Lagardére Services. Firma zvítězila v tendru s cenou 764 milionů korun. Podmínky transakce dnes schválila valná hromada aerolinií. Na dotaz ČTK to řekla mluvčí ČSA Hana Hejsková.

Samostatná obchodní jednotka Duty Free zahrnuje čtyři bezcelní obchody na letištích v Praze a Karlových Varech, její součástí je také prodej na palubách letadel.

"Celková cena překročila naše očekávání. Účast kvalitních zájemců je devizou každého výběrového řízení a zárukou dobré ceny. To se potvrdilo i v tomto případě," uvedl prezident Českých aerolinií Miroslav Dvořák.

Posledního kola tendru se podle něj zúčastnily tři firmy, ve faxové aukci zvítězila Aelia.

Výtěžek má pomoci aeroliniím přežít krizové období, koncem roku firma očekává ztrátu přes tři miliardy korun. Po Duty Free je na řadě administrativní budova APC, kterou hodlají aerolinie prodat Letišti Praha. Záměr již odsouhlasila dozorčí rada.

Mimořádná valná hromada dnes rovněž odsouhlasila vyčlenění činností souvisejících s odbavením cestujících a letadel, takzvaného handlingu, do dceřiné společnosti. Dceřiná firma ČSA Support převezme zároveň 800 zaměstnanců.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!