21. listopadu 2017 14:07 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Rušné amsterodamské letiště má technické potíže. Desítky letů jsou zpožděny

Air France-KLM | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Air France-KLM | foto: wikipedia.org

AMSTERODAM Problémy se systémem řízení letového provozu od dopoledních hodin narušují provoz amsterodamského letiště Schiphol. Podle agentury Reuters mají na jednom z nejrušnějších evropských letišť desítky letů zpoždění. Příčina výpadku zatím není jasná, pracovníci letiště ale na twitteru hovoří o „narušení radaru“.

„Tvrdě pracujeme na vyřešení problému, který momentálně zažíváme s radarem. Bohužel nyní neumíme odhadnout zpoždění, které dnes může nastat,“ zněla kolem 13:00 SEČ odpověď, kterou na své dotazy na twitteru dostávali od letiště znepokojení cestující. Letiště přitom kolem poledne tvrdilo, že problém už byl vyřešen.

Mluvčí Schipholu řekla Reuters, že následky dopadají zejména na přílety. Největší nizozemská aerolinka Air France-KLM už údajně zrušila deset letů a nyní čeká na další informace od národního řízení letového provozu.

Letiště Schiphol loni odbavilo přes 63 milionů pasažérů, což z něj činilo třetí nejrušnější letiště v Evropě po londýnském Heathrow a pařížském letišti Charlese de Gaulla.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz