Úterý 22. září 2020svátek má Darina 25 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ruzyně je nejlepší letiště světa. Podle dopravců

Letiště Ruzyně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Ruzyně | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

PRAHA Pražské ruzyňské letiště bude dnes vyhlášeno nejlepším letištěm na světě. Na zasedání Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) v Singapuru získá cenu Eagle Award, kterou IATA uděluje nejvýrazněji se rozvíjejícím světovým letištím.

Cena Eagle Award napomůže zejména dalšímu zviditelnění pražského letiště v očích světových leteckých společností. Do Prahy jich v současnosti létá 48, a provozují linky do 128 destinací po celém světě.

"Cena Eagle Award je vysokým uznáním pro letiště, která usilují o služby na té nejvyšší úrovni, efektivitu a trvalý rozvoj," uvedl předseda panelu odborníků Assad Kotaite.

Pražské letiště cenu získalo mimo jiné za zavedení samoodbavovacích kiosků nebo technologii Wheeltug pro pojíždění letadel po letišti prostřednictvím zabudovaných elektromotorů. Tu zavedla Ruzyně jako první na světě.

Hodnotitelé vzali v potaz i ekologické aktivity letiště. Například soutěž
Nejtišší dopravce motivuje letecké společnosti nejen k používání nových tišších letadel, ale také ke striktnímu dodržování kritérií letu, která jsou přesně měřitelná a pro životní prostředí méně náročná.

O BOLAVÉM MÍSTU LETIŠTĚ ČTĚTE ZDE

"Rozdíl pro aerolinky mezi Prahou, Varšavou, Berlínem, či Vídní není tak velký. Jsou geograficky blízko sebe. Jakékoliv zviditelnění je proto zásadní," řekl Lidovým novinám generální ředitel Letiště Praha Miroslav Dvořák.

Letiště Praha je vůbec prvním letištěm v regionu střední a východní Evropy, které na prestižní cenu dosáhlo. Letos by mělo odbavit přes 12 milionů cestujících.

Více informací najdete v pondělních Lidových novinách

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...