25. března 2010 11:17 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ruzyně představila nový letový řád. Bude se létat i do Dubrovníku

Nové linky z pražského letiště: Dubaj, Dubrovník a Astana | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nové linky z pražského letiště: Dubaj, Dubrovník a Astana |

PRAHA Z pražského letiště se bude v létě pravidelně létat do 131 míst v 51 zemích, což je zhruba stejně jako loni. Sedačková kapacita se proti loňsku zvýší o 3,5 procenta na 9,8 milionu sedadel. Na tiskové konferenci to dnes uvedl ředitel letiště pro letecký obchod Jiří Pos. Letní letový řád platí od neděle 28. března do 30. října.

K největším novinkám patří linka do Dubaje, kterou bude provozovat společnost Emirates. "Tři roky jsme na tom pracovali, abychom se s touto společností dohodli," uvedl Pos. Emirates bude od 1. července létat do Dubaje sedmkrát týdně, v přepočtu na sedadla jde o 2000 míst jedním směrem za týden.

Nové spoje nabídnou i České aerolinie, od 1. června budou létat do Astany, novinkou je také sezonní linka Praha - Dubrovník. ČSA se rovněž po zimní přestávce vrátí na linku do Manchesteru.

Síť linek z Prahy rozšíří i nízkonákladové společnosti easyJet a Smart Wings. Podle Pose se oběma jmenovaným daří nahradit mezeru na trhu, vzniklou loňským krachem pražské nízkonákladové jedničky, společnosti SkyEurope.

O některé spoje naopak Praha ve srovnání s loňským létem přišla. Jde například o spoje do Toronta, Sarajeva, Alicante nebo Kaliningradu.

ČTK