Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ruzyně válčí s taxikáři, omezí bezplatný vjezd

Taxíky na ruzyňském letišti v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taxíky na ruzyňském letišti v Praze. | foto: Lidové noviny

PRAHA Pražské ruzyňské letiště od června omezí bezplatné vjezdy na parkoviště před terminály, což postihne hlavně některé taxikáře.

Při třetím vjezdu auta v jednom dni bude řidiči na parkovací kartu naúčtována stokoruna za půl hodiny parkování. Letiště Praha taxikářům nabízí uzavření smlouvy, která zpoplatňuje další vjezd nižší částkou, dopravci přesto uvažují o protestních blokádách parkovišť. Informoval o tom server iDnes.cz.

Nové opatření postihne především taxikáře, kteří nemají smlouvu s Letištěm Praha a vozí na letiště cestující či je vyzvedávají na zavolání. Problém budou mít ale například i autodopravci, kteří vozí cestující dodávkami z hotelů, nebo větší firmy. Opatření se dotkne také provozovatelů soukromých parkovišť v okolí, kteří svážejí majitele zaparkovaných aut k letadlům a po příletu zpět. Dosud mohli jezdit na letiště zdarma, nově budou muset platit, nebo cestující vykládat dál od terminálů.

Letiště kvůli kontrole také nainstaluje na krátkodobá parkoviště kamery snímající poznávací značky aut. "Běžné cestující to nepostihne, 15 minut zůstane dál zdarma, pokud nebudou vjíždět na parkoviště více jak dvakrát za čtyřiadvacet hodin," řekla serveru mluvčí letiště Michaela Lagronová.

SPORY LETIŠTĚ A TAXIKÁŘŮ

Opatření letiště vysvětluje především jako postup proti nepravostem některých taxikářů. "Stávalo se, že na parkovišti odchytávali zahraniční návštěvníky a nabízeli jim přemrštěné ceny za odvoz do centra," uvedla Lagronová. V dopise dopravcům vysvětluje vedení letiště omezení bezplatných vjezdů před terminály také omezenou kapacitou parkovišť.

Taxikářům a autodopravcům se to nelíbí. "Je to pak velmi nerovnoprávné podnikání," řekl serveru například majitel autodopravy Vít Machálek. Podle něj už se mezi řidiči na letišti mluví o blokádě terminálu 1. června.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....