17. září 2009 16:50 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ryanair a SkyEurope klamaly klienty, maďarský úřad je pokutoval

Letadlo Ryanair | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo Ryanair | foto: Lidové noviny

BUDAPEŠŤ Maďarský antimonopolní úřad dnes udělil pokutu nízkonákladovým leteckým společnostem Ryanair a SkyEurope. Pokuta pro každou z nich činí 10 milionů forintů (900 tisíc Kč). Aerolinky podle úřadu klamaly své klienty co se týče konečné ceny letenek.

Obě společnosti údajně klienty řádně neinformovaly o tom, že základní cena letenky může být zvýšena o poplatky, například za manipulaci se zavazadly, za služby, či o různé daně.

"Neřekly zákazníkům, že kromě inzerované ceny letenky, na kterou je nalákaly, budou muset uhradit i další poplatky a pokračovali tak v klamání klientů," píše se podle agentury Reuters v oficiální vyjádření maďarského úřadu.

Po SkyEurope však bude úřad pokutu vymáhat pravděpodobně marně. Aerolinky ukončily na začátku září po osmi letech provoz kvůli nedostatku financí. Společnost nezachránila ani ochrana před věřiteli a ozdravný proces, který původně povolil soud. Věřitelé firmy budou moci své pohledávky přihlásit v konkurzním řízení. Klienti firmy si zakoupili asi 280.000 letenek, které již nevyužijí.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!