6. července 2009 13:23 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ryanair chce letadla, ve kterých budou cestující stát

Letoun Ryanair - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letoun Ryanair - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

Největší evropské nízkonákladové aerolinie Ryanair požádaly výrobce letadel Boeing, aby jim navrhl interiér letadla, ve kterém by cestující stáli. Zaměstnanec letecké společnost připustil, že firma zjišťuje možnosti.

Píše o tom server iDnes.cz. "Je příliš brzy na to, spekulovat kdy nebo jak, ale skutečně si zjišťujeme, jestli by to bylo proveditelné," řekl serveru Stephen Mcnamara z Ryanair.

"Pokud nám to irský úřad civilního letectví dovolí, tak do toho půjdeme," řekl šéf Ryanairu Michael O´Leary.

Inspirace v Číně
Šéf společnosti se podle iDnes.cz nechal inspirovat čínskou společností Spring Airlines, která už žádá úřady o povolení letů s cestujícími ve stoje. Podle svých slov mají málo letadel na to, aby uspokojili rostoucí čínskou poptávku po létání.

O´Leray chce, aby lidé byli během letu připoutáni k barovým židličkám, a to by významně ušetřilo místo v letounu. Kapacita by se tak mohla zvýšit až o padesát procent.

Ryanair je průkopníkem dostupné dálkové dopravy po Evropě, čemuž odpovídá i servis. Cestující za všechny služby musí platit, společnost má v plánu například i zpoplatnění toalet.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!