1. dubna 2014 8:13 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ryanair se vrátil do Prahy. Vypraví lety do Londýna a Dublinu

Letadlo nízkonákladových aerolinek Ryanair – ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo nízkonákladových aerolinek Ryanair – ilustrační foto | foto: Reuters

PRAHA Irský nízkonákladový dopravce Ryanair v úterý vypraví první lety z pražského Letiště Václava Havla do Dublinu a na londýnské letiště Stansted. Dopravce se na pražskou Ruzyni vrátil po více než tříleté pauze, kdy kvůli cenám letištních poplatků největší letiště v ČR nevyužíval. Celkem má irská společnost provozovat do obou metropolí 12 spojení týdně.

Do Dublinu bude dopravce létat pětkrát v týdnu a do Londýna sedmkrát. "Od podzimu chce ale společnost frekvenci navýšit tak, aby do Londýna létaly z Prahy dva lety denně a jedenkrát za den do Dublinu," oznámila mluvčí pražského letiště Eva Krejčí.

Na letech z Prahy do Irska se společnost bude potýkat pouze s jediným konkurentem - nízkonákladovým Aer Lingus. Linku z Prahy na některé z londýnských letišť provozuje největší nízkonákladová konkurence Ryanairu - společnost easyJet, dále Wizz Air nebo British Airways. Příchod aerolinií, které jsou známé orientací na co nejnižší základní cenu doprovázenou příplatky za fakultativní služby, tak může vést k reakci konkurence ve formě snižování cen. Ryanair na nové lety slíbil zaváděcí ceny od 819 korun za jednosměrný let.

Irská letecká společnost operuje více než 1600 letů denně a spojuje 182 destinací ve 30 zemích. Kromě Prahy provozuje z Česka ještě přímá letecká spojení z Brna a Ostravy do Londýna. Operuje s flotilou více než 300 letadel typu Boeing 737-800. Ryanair nedávno oznámil objednávku dalších 175 nových letadel Boeing, která budou dodána v rozmezí let 2014 až 2018.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz