24. dubna 2013 16:51, aktualizováno  17:18 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

S opravami D1 se začne 9. května. Řidiče čeká peklo v kolonách

Nebezpečné betonové desky z dálnice D1 postupně zmizí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nebezpečné betonové desky z dálnice D1 postupně zmizí. | foto: NováD1.cz

PRAHA Plánované opravy brněnské dálnice D1 začnou 9. května. Stavět se začne nejprve na úsecích Větrný Jeníkov - Jihlava a Lhotka - Velká Bíteš. Letos se mají opravovat čtyři úseky, celá obnova dálnice potrvá několik let a má stát zhruba 14 miliard korun.

Během první etapy prací se na dálnici začnou stavět dopravně informační omezení a začnou práce na rozšiřování dálnice.

Povolení uzavírek

"Chtěli jsme se vyhnout především svátkům a s nimi spojeným odjezdům lidí," řekla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková. Nejprve se bude rozšiřovat postranní jízdní pás, což potrvá do června, kdy by se mělo začít pracovat ve středním dělícím pásu.

Žádost o povolení uzavírek musí ještě schválit ministerstvo dopravy. Podle Ředitelství silnic a dálnice jde o poslední administrativní krok a předpokládá vydání kladného stanoviska. Konkrétní harmonogram uzavírek se bude podle Vápeníkové ještě v průběhu stavby dolaďovat podle aktuálních potřeb.

Zahájení prací na dvou zbylých úsecích mezi Šternovem a Psáři a Loktem a Hořicemi bude následovat. V příštím týdnu by podle Vápeníkové mely být k podpisu připravené vzájemně odsouhlasené smlouvy se zhotoviteli, kterými jsou společnosti Eurovia CS a sdružení společností Colas a Por.

ČTĚTE TAKÉ

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz