Středa 21. října 2020svátek má Brigita 14 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Samořiditelná auta jako nevěstinec na kolečkách? Podle studie poslouží k nečekanému byznysu

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Shutterstock

WASHINGTON/PRAHA Vzestup autonomních vozů by mohl mít za následek přemístění některých zaměstnanců, změnu v byznysu taxikářů, ale také nové místo, kde lidé mohou mít sex, možná i za peníze. To vše plyne z nové studie s poměrně nezáživným názvem „Autonomní vozidla a budoucnost městského cestovního ruchu“.

Vědci, kteří studovali pohostinství a technologie ve Velké Británii, se letos spojili, aby prozkoumali, jak mohou pokroky v automatizované dopravě přetvářet cestovní ruch po celém světě.

Spoluautoři studie Scott Cohen, profesor cestovního ruchu na univerzitě v Surrey, a Debbie Hopkinsová z Oxfordské univerzity, zjistili, že autonomní vozidla mají potenciál umožnit lidem mnohem více než jenom Uber taxíky bez řidičů.

Autonomní vůz místo postele

„Je to přirozený závěr, že se sex v autonomních vozidlech stane fenoménem,“ řekl Scott Cohen pro The Washington Post. Díky tomu, že u samořiditelných aut odpadnou náklady na řidiče, tak mohou soukromé firmy investovat více do služeb pro zákazníky. Interiér auta může být rovněž prostornější. Analytici tak předpovídají, že v autě mohou být umístěné například postele nebo masážní sedačky.

„Je to jen malý krůček k představě amsterdamské Čtvrti červených luceren v pohybu (vyhlášená vykřičená čtvrť v Nizozemsku - pozn. red.) “, napsal Cohen a Hopkinsová ve své studii, která bude zveřejněna až v lednu. Poznamenali, že sex „hraje ústřední roli v mnoha zážitcích z oblasti cestovního ruchu„.

Prostituce - ať už mobilní nebo klasická - je nelegální všude ve Spojených státech, kromě několika okresů v Nevadě. Ovlivňovaní zákonodárci ale podle autorů pravděpodobně najdou cestu, jak to případně změnit.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....