30. listopadu 2009 13:17 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Šéf Student Agency vyhlásil válku krajům. Zahájí kampaň proti ČSSD

Radim Jančura, majitel Student Agency | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radim Jančura, majitel Student Agency | foto: Lidové noviny

PRAHA Majitel společnosti Student Agency vyhlásil válku oranžovým hejtmanstvím. Došla mu totiž trpělivost se zadáváním zakázek na regionální dopravu bez výběrových řízení. Pár měsíců před volbami si proto zaplatí reklamní kampaň proti ČSSD. Informoval o tom server Týden.cz

Jančura potvrdil, že chce akci spustit začátkem prosince. "Souvisí to se zadáváním zakázek za zhruba 150 miliard korun bez výběrového řízení, což je protizákonné," řekl Jančura serveru.

Dlouholeté kontrakty na provozování regionální dopravy už podepsala hejtmanka Plzeňského kraje, dnes se k ní přidal i Ústecký kraj, kde mají České dráhy jistotu zakázky na dalších deset let. Stejný scénář však lze očekávat i v ostatních regionech. "Nikdo nereagoval na naši žádost o schůzku. Znemožňují nám podnikání," stěžuje si Jančura.

Vyřazení zájemci tvrdí, že evropské právo krajům ukládá povinnost vypsat na provozovatele vlaků výběrové řízení. Jenže hejtmani se ohánějí právním posudkem, podle něhož je tendr zbytečný. "Postupujeme přesně podle evropské směrnice," řekl Týdnu pardubický hejtman Radko Martínek. Jančura ale tvrdí, že bez soutěže se desetiletý pronájem lokálních tratí prodraží - jen Plzeňský kraj by prý ročně ušetřil čtyřicet milionů.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!