21. května 2013 16:58 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Sex v metru? Praha zavede vagony k tomu určené, píše mexický server

Mexický server špatně přeložil zprávu o seznamovacích vagonech v pražském metru. Místo vagonů pro nezadané píše o vagonech k souložení. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mexický server špatně přeložil zprávu o seznamovacích vagonech v pražském metru. Místo vagonů pro nezadané píše o vagonech k souložení. | foto: Reprofoto

PRAHA V pražském metru vzniknou speciální vagony, ve kterých bude možné souložit, informuje mexický zpravodajský server. Špatným překladem překroutil původní zprávu o dopravním podniku, který chce zavést vagony k seznamování, o sexu v ní ale nepadlo ani slovo.

Souložení v metru chce pražský dopravní podnik zavést kvůli tomu, aby se zlepšilo jeho využití, píše server Vanguardia.com.mx. "Náš podnik by chtěl zavést tento projekt na konci roku, vybere jeden vagon z pěti, který k tomuto účelu bude sloužit," cituje server mluvčího Ropidu Filipa "Felipe" Drápala. Z textu vyplývá, že oním účelem má být sex.

Ostatně už volně přeložený titulek zprávy zařazené v rubrice Evropa nenechává čtenáře na pochybách: Sex v metru je v Praze povolený.

"Chceme si nejprve udělat průzkum mezi cestujícími. Informace budou dostupné ve vagonech i na nástupištích a budou v různých jazycích," uvádí ve zprávě Drápal. V samotném závěru pak ještě dodává: "Kdo nastoupí do speciálního vagónu, nebude k navazování vztahů s dalšími spolucestujícími nucen," ujišťuje mluvčí. Na chybný překlad mexického serveru upozornil server Metro.cz.

'Dopravní podnik kryje problémy'

Článek už sdílely stovky Mexičanů na Facebooku a Twitteru. K realitě má však hodně daleko. Pražský dopravní podnik sice před pár dny s nápadem speciálně vyhrazených vagonů přišel, avšak sloužit mají k seznamování, nikoli souložení. V konkrétní den a hodinu by se předem určené vagony pražského metra proměnily v prostory, kde by mohli nezadaní hledat partnera.

K TÉMATU:

Zatím se však jedná pouze o nápad, případné zavedení této novinky se plánuje nejdříve na konec roku.

Svaz cestujících ve veřejné dopravě upozornil, že se dopravní podnik snaží tímto projektem jen odlákat pozornost od škrtání spojů a zdražování. "Místo podobných projektů by cestující raději uvítali například bezdrátové připojení k internetu," míní prezident svazu Miroslav Vyka. VÍCE ČTĚTE ZDE.

spaŠárka Pálková

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.