Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Škatulata na dráze. ČD se zbavily šéfů investic a vozidel, jejich odbory zruší

Šéfku odboru investic v Českých drahách Hanu Dluhošovou odvolalo představenstvo... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéfku odboru investic v Českých drahách Hanu Dluhošovou odvolalo představenstvo... | foto: České dráhy

PRAHA Nové vedení Českých drah se rozloučilo se dvěma dlouholetými vysokými manažery. Končí ředitelka investic Hana Dluhošová a šéf vozového parku Rostislav Novák. Z osobních důvodů odchází od státního dopravce také ředitelka vnějších vztahů Lenka Voplatková.

Chod největšího dopravce v Česku se změní. Představenstvo Českých drah rozhodlo v úterý o tom, že od února příštího roku zruší odbory investic a kolejových vozidel. Agendu dvou významných úseků si rozdělí ostatní odbory - mimo jiné osobní doprava či centrální nákup a logistika.

„Cílem je zjednodušení řídící struktury, centralizace nákupu a zefektivnění přípravy projektů v oblasti obnovy vozidlového parku,“ potvrdil informace LN mluvčí drah Radek Joklík.

Odvolaný ředitel odboru kolejových vozidel ČD Rostislav Novák.
Ředitelka odboru vnějších vztahů a komunikace ČD se rozhodla svoji funkci...

Se zánikem investičního a vozidlového odboru souvisí také odvolání dvou dlouholetých manažerů ČD, kteří je vedli. Hana Dluhošová řídila investice v ČD od roku 2006, to znamená, že měla na starosti mimo jiné miliardové nákupy lokomotiv či vagónů. V poslední době se zabývala například požadavky krajů na podobu objednané flotily.

Ve firmě začínala dokonce už o 12 let dříve, byla mimo jiné její mluvčí či vedoucí odboru majetkového podnikání.

Verdiktem představenstva - které od října vede nový generální ředitel Václav Nebeský - končí také Rostislav Novák. V podstatě celý profesní život věnoval železničním vozidlům, v minulosti vedl například plzeňské depo.

Ředitelem odboru kolejových vozidel byl posledních 16 let. Měl na starosti například modernizaci známých vlaků Pendolino, všech sedm souprav prošlo v uplynulých letech výraznou „omlazovací kúrou“.

„Členové představenstva se zároveň shodli na tom, že náměstci generálního ředitele nově nebudou mít ředitele kanceláří. Další působení dotčených zaměstnanců u Českých drah bude předmětem individuálních jednání,“ dodal mluvčí Joklík.

Ve firmě s 23 tisíci zaměstnanci se rozhodla skončit také ředitelka vnějších vztahů komunikace Lenka Voplatková. V ČD byla teprve od konce letošního dubna. Do té doby spolupracovala na ministerstvu dopravy s Danem Ťokem (za ANO).

Ten si ji přivedl do úřadu ze Skansky jako vedoucí své kanceláře, následně se stala náměstkyní pro vnější vztahy. Na ministerstvu letos skončila spolu s Ťokem a nastoupila do ČD jako ředitelka nově vzniklého odboru. Odtud se nyní rozhodla odejít z osobních důvodů.

Michal Pavec

Autor

Michal Pavecmichal.pavec@lidovky.czČlánky
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Advantage Consulting, s.r.o.
PRACANT DO VÝROBY - NÁSTUP IHNED!!!

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 25 000 Kč