20. srpna 2014 10:20 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Škoda nabere kvůli nové Fabii 800 lidí. Potřebuje montéry a svářeče

Automobilka Škoda Auto zveřejnila první fotografie třetí generace svého modelu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobilka Škoda Auto zveřejnila první fotografie třetí generace svého modelu... | foto: ČTK

Automobilka Škoda vytvoří 800 nových pracovních míst. Kvůli výrobě třetí generace vozu Fabia potřebuje další montéry, svářeče i lidi pro dopravu. Mladoboleslavské firmě se nyní daří - co se týče prodejů, zažila nejlepší červenec v historii podniku.

V Mladé Boleslavi vznikne 800 nových pracovních míst. Škoda Auto je přijme kvůli výrobě třetí generace vozu Fabia. Stát by se tak mělo v následujících měsících.

Noví zaměstnanci budou pracovat v oblasti montáže, svařovny a logistiky. Nová Fabia se v Mladé Boleslavi začne vyrábět už v příštích dnech, výstavní premiéru bude mít na pařížském autosalonu 2. října.

VÍCE O ŠKODĚ AUTO:

Automobilka nyní v Mladé Boleslavi zaměstnává asi 19,5 tisíce lidí, průměrná hrubá mzda na dělnických pozicích je tam přibližně 34 tisíc korun.

"Část nových zaměstnanců chceme získat ze současného agenturního personálu, většinu však z externích zdrojů," řekl mluvčí Škody Jozef Baláž. Automobilka chce do roku 2018 zvýšit prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně.

Letos v prvním pololetí dodala Škoda zákazníkům 522.500 vozů, o 12,5 procenta více než loni ve stejném období. Letos by měla poprvé prodat přes milion vozů.

V ČR zaměstnává Škoda kromě závodu v Mladé Boleslavi ještě zhruba 4,5 tisíce lidí v Kvasinách a Vrchlabí.

mipMichal Pavec, ČTK

ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta
ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta

Jak to u vás vypadá, když dáte dětičky na hlídání tátovi?