15. listopadu 2010 17:00, aktualizováno  19:58 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Škodovka plánuje změnu loga. Má mít blíže k Volkswagenu

návrh loga Škoda-Auto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy návrh loga Škoda-Auto | foto: Lidovky.cz

PRAHA Škodovka změní logo. Má být modernější, jednodušší a více se má podobat logu mateřského koncernu Volkswagen. Firma chystá změnu na příští rok, podobu loga tají a uniklé fotografie nechce komentovat.

Jenže fotografie plánované změny loga Škoda-auto zveřejnil odborný server Auto.cz. Jde o rozmazaný snímek dokumentu, na kterém je současné logo používané od 90. let minulého století a

Současné logo Škoda Auto

Škoda auto - logo.

vedle něj nový návrh. Server upozorňuje, že konečná verze nového loga se ještě může změnit.

V historii automobilky, která sahá až do roku 1895, by to bylo v pořadí šesté logo.

Šíp už nebude zelený
Příbuznost s mateřským koncernem Volkswagen má naznačovat hlavně modrý kruh na obvodu loga. Právě modrá je totiž barvou VW. Určité sjednocení s používanou symbolikou koncernu je změna barvy symbolu okřídleného šípu z dosud tradiční zelené na stříbrnou.

I tvar šípu se má změnit. Díky nižší výšce a aerodynamičtějšímu tvaru bude schopen "dosáhnout vyšší rychlosti", což má symbolizovat větší dynamiku.Tradiční zelená zesvětlá a přesune se do pozadí šípu. Nápis Škoda Auto bude pod kulatým logem.

Ani stříbrná není náhodná. Logo VW se totiž vedle modré používají i ve stříbrné barvě, stříbrné je i logo Audi.

Loga Volkswagenu, Audi a Seatu

Seat - logo.

Volkswagen - logo.Audi - logo

 

Škodovka zatím nepotvrdila
Škoda se zatím ke změně loga nevyjadřuje. Podle časopisu Škodovácký odborář už si ale návrh prohlédl minulý týden šéf VW Martin Winterkorn a jakožto odborník na design navrhl drobné změny.

Stávající černo-zelené provedení loga používá Škoda Auto od roku 1994. Předchozí firemní znak s okřídleným šípem, který měl modro-bílou barvu, mladoboleslavská automobilka používala od roku 1926.

Škoda Auto bude příští rok slavit 20 let od chvíle, kdy firmu zatíženou komunistickým řízením převzal německý Volkswagen.  

Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.