8. dubna 2009 17:02 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Skot šetří, jak může. Koupil si škodovku

Škoda Superb Greenline | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Superb Greenline |

LONDÝN Rada skotského okresu Aberdeenshire se chystá v nynější krizi šetřit a rozhodla, že její předseda nebude jezdit v luxusní limuzíně, ale v nové Škodě Superb. Napsal to list The Scotsman, podle něhož si za to předseda rady Bill Howatson vysloužil uznání skotských politiků.

Howatson a rada Aberdeenshire, který zahrnuje oblast kolem města Aberdeen, zvažovali, jak nahradit dosluhující Ford Galaxy. Nakonec zamítli pořízení přepychového BMW X5 4X4 a dali přednost "skromné, ale úsporné" Škodě Superb Greenline, napsal deník.

Podrobnosti si můžete přečíst v článku listu The Scotsman


Článek připomněl, že starosta Aberdeenu Peter Stephen jezdí plnit úřední povinnosti ve čtyřlitrovém BMW za 50.000 liber (asi 1,5 milionu korun), zatímco Superb přišel sousední okres Aberdeenshire na 17.000 liber (asi půl milionu korun).

I když Škoda byla v dobách komunismu v Británii terčem vtipů a jen těžko se image nespolehlivého levného auta zbavovala, nyní má nový superb nízké emise a Bill Howatson má víc místa na nohy než v Bentley, dodal list.

Sám Howatson ocenil rozhodnutí koupit "ekologicky přívětivé auto, které bylo levné a má levný provoz". Nadšeni byli i skotští politici.

Labouristický poslanec Richard Baker prohlásil, že Aberdeenshire "vyslal výběrem levnějšího auta pozitivní signál". Konzervativní poslanec z Aberdeenu Alex Johnstone si také myslí, že zastupitelstvo okresu "dalo ostatním příklad".

The Scostman rovněž napsal, v čem jezdí ostatní představitelé místní správy v příslovečně šetrném Skotsku. Starosta Edinburghu tak má černý Lexus, šéf okresu East Renfrewshire se prohání v osm let starém jaguáru z druhé ruky, zatímco zastupitelstvo okresu Stirling přidělilo svému předsedovi černý Mercedes na leasing.

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.