1. července 2009 16:07 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Smart Wings začínají létat na řecký ostrov Lesbos

Letadlo společnosti Travelservice v barvách nízkonákladových aerolinek Smartwings. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo společnosti Travelservice v barvách nízkonákladových aerolinek Smartwings. |

BRNO Nízkonákladové aerolinie Smart Wings, které provozuje česká společnost Travel Service, budou od poloviny července do konce září pravidelně létat z Brna na řecký ostrov Lesbos. Aerolinka z Brna létá přes léto do celkem devíti destinací, zatím poslední linku do bulharského Burgasu otevřela před týdnem.

Informovala o tom mluvčí letecké společnosti Vlaďka Dufková.

Nízkonákladová linka mezi Brnem a ostrovem Lesbos bude od 13. července létat dvakrát týdně, vždy v pondělí a čtvrtek. Kromě Burgasu letos firma nově nabízí letní pravidelné lety také do kyperské Larnaky a španělské Malagy.

Mimoto nabízí tradiční prázdninové lety do Soluně, Las Palmas a Krétu a ve spolupráci se společností Atlant Sojuz také pravidelné celoroční lety do Moskvy.

Travel Service působí na trhu 12. rokem. Kromě pravidelných nízkonákladových linek pod značkou Smart Wings provozuje také charterové lety a od roku 2007 i lety soukromé. V letošní sezoně létá Smart Wings z Prahy, Ostravy a Brna celkem do 27 destinací.

V loňském roce letadla Travel Service přistávala na 258 letištích čtyř kontinentů a letadla přepravila 2,3 milionu cestujících. Flotila Travel Service má 20 letadel, většina z nich jsou stroje Boeing 737-800.

ČTK