12. března 2012 9:30 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

SmartWings expandují. Zavádí 13 nových linek

Letadlo společnosti Travelservice v barvách nízkonákladových aerolinek Smartwings. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo společnosti Travelservice v barvách nízkonákladových aerolinek Smartwings. |

OSTRAVA Nízkonákladové aerolinky SmartWings zavedou v letním letovém řádu 13 nových linek z Ostravy. Pravidelné spoje budou směřovat do Paříže a do 12 letovisek především ve Středomoří.

Informovala o tom mluvčí společnosti Travel Service, která aerolinky provozuje, Vladimíra Dufková.Nová pravidelná linka Ostrava-Paříž bude od konce března létat dvakrát týdně, ve čtvrtek a v neděli.

ČTETE TAKÉ:

Cestující budou moci cestovat také do Antálie (2x týdně), Burgasu (3x týdně), Splitu, na řecké ostrovy Rhodos, Kréta (3x týdně), Kos, Lefkada, Lesbos či Soluň nebo na španělský ostrov Mallorca či kyperskou Larnaku. Nyní SmartWings létají z Ostravy do šesti destinací, mezi nimiž je Herakleion, Korfu, Rhodos, Burgas, Preveza a Mallorca.

SMARTWINGS

Letecká společnost Travel Service je jedničkou charterového trhu v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a významný podíl zaujímá také v Polsku. Pravidelné linky pod obchodní značkou SmartWings provozuje od roku 2004. V loňském roce Travel Service přepravil 3,5 milionu cestujících.

"Velice nás těší, že aerolinky SmartWings přišly s rozšířením nabídky a vybraly si Letiště Ostrava ke své další expanzi. Jsem přesvědčen, že je to dobrá zpráva pro všechny cestující ze severní a střední Moravy, západního Slovenska a jižní části Polska, kteří ocení možnost jak přímých leteckých spojení k moři, tak především zavedení nové pravidelné linky Ostrava - Paříž," uvedl generální ředitel Letiště Ostrava Pavel Schneider.

SmartWings, jež mají svou základnu na ruzyňském letišti v Praze, nabídnou v novém letovém řádu pravidelná spojení z českých letišť do celkem 38 destinací. Aerolinky, které jsou součástí letecké společnosti Travel Service, vedle evropských zemí létají také do Dubaje ve Spojených arabských emirátech a z Prahy do Tel Avivu.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
IT PODPORA S POKROČILOU ZNALOSTÍ ANGLIČTINY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 33 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz