24. března 2014 12:18 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Sněžení komplikuje opravu D1. U Jihlavy se tvoří dlouhá kolona

Opravy dálnice D1 začaly za hustého sněžení. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opravy dálnice D1 začaly za hustého sněžení. | foto: MAFRA – Petr Lemberk

JIHLAVA Na dálnici D1 u Jihlavy byla dopoledne v rámci přípravy na rekonstrukci doprava směrem na Prahu stažena do jednoho jízdního pruhu. Dělníci začali rozmisťovat provizorní svodidla, která umožní převedení dopravy do jedné poloviny dálnice.

Ve druhé části dálnice budou stavbaři od neděle opravovat povrch vozovky. V místě se podle stavbyvedoucího Jaroslava Jezla vytvořila asi šestikilometrová kolona aut.

Peklo na D1

Po nejvytíženější tuzemské dálnici přes Vysočinu denně projíždí kolem 35 tisíc vozidel, směrem k Brnu a Praze intenzita dopravy ještě stoupá. Objízdné trasy během oprav nebyly stanoveny.

Přípravné práce dnes měly na D1 začít rovněž na druhém modernizovaném úseku od 75. kilometru u Hořic po exit Loket na 66. kilometru. Tyto práce byly podle dostupných údajů přerušeny kvůli sněžení.

Na Vysočině ráno místy hustě padal sníh nebo déšť se sněhem. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) informace k možné změně harmonogramu prací na D1 zatím neposkytlo.

U Jihlavy práce začínají kolem 112. kilometru. "Uzavřeno je," uvedl Jezl kolem 11:00. Auta jezdí na dálnici v jednom jízdním pruhu v úseku dlouhém něco přes kilometr, v němž mají v pondělí dělníci v plánu položit betonová svodidla.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz