18. ledna 2016 14:31 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Přívaly sněhu ochromily Istanbul. Nadílka zastavila letadla i lodě

Přívaly sněhu v pondělí vážně ochromily leteckou a námořní dopravu v Istanbulu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přívaly sněhu v pondělí vážně ochromily leteckou a námořní dopravu v Istanbulu,... | foto: Reuters

ISTANBUL/ŘÍM Přívaly sněhu v pondělí vážně ochromily leteckou a námořní dopravu v Istanbulu, způsobily ale potíže i na mnoha místech v Itálii. Letecká společnost Turkish Airlines kvůli varování před silným sněžením zrušila 137 plánovaných letů z obou istanbulských letišť. Týká se to domácích i mezinárodních spojů, včetně linky do Prahy, oznámil deník Hürriyet.

Celkem prý společnost Turkish Airlines zrušila už 457 příletů a odletů z letišť největšího tureckého města.

Husté sněžení znamená problémy i pro námořní dopravu v Istanbulu. Trajektová společnost IDO oznámila, že kvůli nepříznivým podmínkám pro dopravu musela na celý dnešek zrušit převoz mezi Istanbulem a městem Bursou na druhé straně Marmarského moře.

Nečekaný příval sněhu působí potíže také v ulicích Istanbulu. Magistrát podle deníku Hürriyet sdělil, že k udržení čtyři tisíce kilometrů ulic a silnic v provozuschopném stavu bylo nasazeno 5450 lidí a více než tisíc kusů techniky.

Třeskutý mráz a vydatné přívaly sněhu trápí i prakticky celou Itálii, od Jižního Tyrolska až po Sicílii.

V jihotyrolských horách na severu například teploměry ukazují až minus 24 stupňů Celsia a v oblasti Molise na jihu země zůstaly kvůli sněžení uzavřené školy v osmi desítkách obcí. K radosti školáků se kvůli závějím nevyučuje ani v sicilské provincii Enna.

ČTK