Diskuse k článku: Soud: Bártovy cedule proti Skansce musí pryč

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 21
  • Poslední: 19.4.2011 5:24
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Balcar 19.4.2011 5:17

certifikáty doložit každý metr svodidel?!

když mají certifikáty na každý metr, tak proč je sami vyměňovali?!

J. Blažek 18.4.2011 20:59

Podivné

Na ceduli je nápis: ZDE STAVĚLA SKANSKA a nic víc. Tak jakápak je to lež, když je to pravda??? Měli by poděkovat, že někdo upozornil na jejich práci, jistě kvalitní - ale oni se zlobí ?!?! Jedině že by to zase tak moc kvalitní nebylo, pak ale jaké dobré jméno ???

R. Pechoušek 18.4.2011 17:53

Kdepak, upozornit na šlendrián.

Po těch jejich kvalitních silnicích jezdíme všichni, tak víme, jaká kvalita to je. V Německu by za takovou nekvalitu  firmu konkurence zametla. Německé levnější dálnice jsou co do kvality někde úplně jinde. Ono se tam taky míň uplácí, manažeři jsou za svoji práci osobně hmotně zodpovědní. U nás je hodně manažerů podobných socialistickým vexlákům a podle toho to vypadá. (Ostatně většina jich vychází z generace husákových dětí věkově i mentálně, jen si přikoupili nějaký ten titul, MBA, nebo podobný podfuk).

V. Kolman 18.4.2011 12:06

!!!BLÁZNI BYLI - KORDY MĚLI!!!

Je nanejvýš s podivem, že TYTO nenápadné, malé a navíc pravdivé cedule mají být "sofort" odstraněny od silnic!

       Že ale na druhé straně NENÍ t.zv. "POLITICKÁ VŮLE" odstranit hejna nesmyslných reklamních desek z okolí silnic, které jsou opravdu NEBEZPEČNÉ pro motoristy. TYTO CEDULE + PTÁCI MATTONI by měly co nejdříve zmizet z okolí silnic.

       O tabulích, pravdivě informujících řidiče, kdo postavil šrot-dálnci se teprve potom, co zmizí ty opravdu nebezpečné cedule!!!

F. Eliáš 18.4.2011 12:02

Tak to zírám

Mě by zajímalo, jestli je na ceduli pravda nebo ne. Jestli je to pravda, pak to nemůže ohrozit dobré jméno Skansky. Ta nikdy dobré jméno neměla. Naštěstí jsou soudci skromnější než politici.

J. Blažek 18.4.2011 21:02

Re: Tak to zírám

Že by byli soudci skromnější? Ti pražští určitě ne - ti vždycky rozsoudí tak, jak si bohatší (tedy panstvo) přeje!!

K. Loucký 18.4.2011 12:01

Skanska to má obráceně

Zatím jsme byli zvyklí, že výrobce si na svůj výrobek s hrdostí umisťuje svou identifikaci (v některých případech mu to dokonce ukládá zákon).

Skanska to má obráceně - umístit na jejich výrobek (stavbu) informaci o výrobci (staviteli) rovná se poškozování dobrého jména.

Kdyby to bylo za vaše peníze a z vašeho svobodného rozhodnutí: koupili byste si od takového výrobce vůbec něco?

m. kozák 18.4.2011 11:57

Vzniká nový holding

bohatá firma a český soud. Jenom nevím v jakém poměru si bzdou dělit zisky z naších peněz.

M. Franková 18.4.2011 11:44

Proč bychom se neflákali, když nám stát prachy dá

Nač si platit drahé obhájce, když stačí podplatit soudce. Soud svý rozhodnutím upozornil obecnou veřejnost na několik závažných skutečností.

Jako soudy..jsme úplatní. To není novinka, to už dlouho všichni tušíme. SKANSKA- která jako mamutí podnik, který je živen státními zakázkami se stydí za svou práci...jinak by ji cedule...zde jsme stavěli, nevadili, naopak byli by hrdí na reklamu zdarma!

Jenže pokud se staví tak, jako jsem byla svědkem minulý týden...při cestě z Turnova na LIberec byla opravován svršek komunikace. Deset dělníků, asi šest mamutích strojů..všichni stáli. Při cestě zpět..cca, za hodinu...stav nezměněn. Jen přibyla dvě osobní auta a zřejmě nějaký technik. Pracovní činnost..opět nulová. Cedule.. zde staví, jsem bohužel nezahlédla.Zřejmě již všichni věděli, jak dopadne verdikt soudu.

Tak co by se namáhali pracovat, proč by se namáhali informovat.On to ofčan zase zaplatí a pojede se dál kočárem černým kolem bílých skal.

T. Houška 18.4.2011 11:26

CO z otho je pravda?

V článku se říká, že Skanska podala žaloby, nepíše se tam, že vyhrála soud (nebo jsem to přehlédl?) A podat žalobu a vyhrát soud, to jsou dvě podstatně jiné věci. I když věřím, že jestli kvůli tomuhle padl Bárta, tak to Skanska má ošéfované, že cedule do zítřka zmizí.

K. Loucký 18.4.2011 12:05

Re: Co z toho je pravda?

Článek říká, že šlo o tzv. předběžné opatření. To opravdu nic neznamená - leda snad vážné pochybnosti, které už tady ale dostatečně vyslovili jiní.

P. Balcar 19.4.2011 5:24

Re: Co z toho je pravda?

jaké asi bylo zdůvodnění předběžného opatření ?

J. Hladik 18.4.2011 11:03

Neuvěřitelné,?

Ona ta Kočí měla v hodně věcích pravdu.

F. Doušek 18.4.2011 11:03

Škoda, další adept na pověšení na ceduli

je dodavatel asfaltového koberce mezi Jabloncem nad Nisou a Tanvaldem na silnici I/14, který nepřežil ANI první zimu.

K. jiří 18.4.2011 11:01

Reklama.

Stavební firmy umístňují na stavbách cedule,které hlásají kdo zde staví.Nevidím důvod,proč by občané neměli být  informováni i po dostavbě,kdo za jejich peníze vyrobil nekvalitní dílo.Cedule nikoho nepoškozovaly ,pouze informovaly.Soud měl ponechat řidičům rozhodnutí,jedná-li se o kvalitní,či nekvalitní stavbu.Soud neposuzoval kvalitu stavby , v pravdivé informaci hledal pochybení a rozhodl podle požadavků Skansky.

P. Horych 18.4.2011 10:56

ochrana nekvalitních firem

ochrana nekvalitních firem

P. Zeman 18.4.2011 10:46

Dobrý nápad

Klidně bych na ty cedule uváděl všechny stavitele podle úseků. Šoféři si už jistě obrázek udělají sami. No a když další předražený úsek bude stavět za hříšné prachy další lama, snad už to nebude tak snadno přehlédnutelné, jako doposud.

M. Starý 18.4.2011 10:45

Kateřina měla pravdu - MY máme JUSTICI

Celé to tak krásně zapadá do sebe jako jedno velké puzzle. Kačka Kočí opravdu nelhala...

I. Kvasňa 18.4.2011 10:22

Jaké argumenty byly proti?

Skutečnosti po dokončení staveb:

Jednalo se o zvlnění na části dálnice D11, závažné vady na D47, sesuv

půdy na svahu u D47 u Bílovce, nekvalitní most na městském okruhu v Brně

nebo nekvalitní svodidla na některých úsecích dálnic.

V. Kolman 18.4.2011 10:21

TO MŮJ SELSKÝ ROZUM NEBERE.

Stavěla tu dálnici(?) či silnici(?) na fotografii firma SKANSKA? Stavěla!

        Záleží jenom a jenom na firmě (a stavebním dozoru - pochopitelně), jestli odevzdává kvalitní, nebo nekvalitní práci. Ona ta cedule MOHLA být i výbornou reklamou - kdyby kvalita práce byla vynikající. Pokud je ta silnice "zmetek", pak to ovšem moc dobrá reklama není.

       Nechápu ale svým selským rozumem, co je trestného na konstatování nezpochybnitelného faktu, že tu silnici stavěla ta a ta firma.

       Pravdu měla moje rozumná babička, když říkala: "Pro pravdu se lidi zlobí."

J. Šilhán 18.4.2011 10:47

Re: TO MŮJ SELSKÝ ROZUM NEBERE.

souhlasím.

Když mě někdo postaví špatně/dobře dům a já na něm nechám ceduli tohle stavěla firma *** co tím poruším? Dobré jméno? To si dělá firma sama, právě svým produktem. Bárta ukazuje jak se věci mají a jedná podle mě jako správný ministr, který má zájem dát věci do pořádku (narozdíl od soudu)

Najdete na Lidovky.cz