1. března 2018 18:29 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Stanice metra Dejvická se bude opravovat za provozu. V plánu jsou dvě výluky

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA V noci na čvrtek začíná rekonstrukce osvětlení ve stanici metra Dejvická na lince A, která potrvá do podzimu. Opravovat se bude za provozu, v plánu jsou však dvě výluky během prodlouženého víkendu, kdy budou soupravy metra stanicí jen projíždět. Jejich termíny dopravní podnik včas upřesní, sdělila ve čtvrtek mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) Aneta Řehková.

Ve stanici se bude kompletně modernizovat osvětlení veřejných i služebních prostor. Obnovy se dočkají také výstupy z metra v ulici Evropská.

„Jedná se zejména o střešní krytiny, klempířské prvky, kovové konstrukce, opravy obkladů, schodů, podhledů a prosklených částí,“ uvedla Řehková. Náklady na rekonstrukci dosáhnou 109 milionů korun, provádět ji bude společnost Eltodo.

Stanice metra Dejvická byla uvedena do provozu v srpna 1978, tehdy pod názvem Leninova. Jedná se o jednu z nejvytíženějších stanic metra. Leží 11 a půl metru pod úrovní Evropské ulice.

V současnosti se opravují i další stanice metra - Muzeum, Anděl, Palmovka či Náměstí Republiky, kdy cestující musejí několik měsíců počítat s různými omezeními.

DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. Dopravní podnik je největší městskou firmou a zaměstnává přes 10 000 lidí. Společnost ročně přepraví více než miliardu cestujících. Praha dotuje podnik více než 11 miliardami korun ročně.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.