28. dubna 2017 11:45, aktualizováno  16:53 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Prasklý ventil zaplavil metro na Malostranské. Stanice byla 6 hodin zavřená

Stanice pražského metra Malostranská byla uzavřena kvůli průsaku vody ze... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanice pražského metra Malostranská byla uzavřena kvůli průsaku vody ze... | foto: ČTK

PRAHA Stanice metra Malostranská byla od jedenácté hodiny mimo provoz. Lidé z pražského dopravního podniku ji museli v pátek odstavit, protože praskl vodovodní ventil v místnosti u eskalátorové služby.

Vlaky touto zastávkou na lince A pouze do krátce po půl páté odpoledne pouze projížděli. Původně se předpokládalo, že havárii způsobila vyteklá voda ze záchodů.

Stanice pražského metra Malostranská byla uzavřena kvůli průsaku vody ze...
Stanice pražského metra Malostranská byla uzavřena kvůli průsaku vody ze...

Na místě zasahovali hasiči dopravního podniku. Mimo provoz byl tento terminál v centru Prahy od pátečních 11:04 až do 16:38 odpoledne. Soupravy metra tudy mezitím pouze projížděly. Cestující tak mohli vystoupit na nejbližších zastávkách - buď na Staroměstské v jednom směru či na Hradčanské, pokud jedou na opačnou stranu.

„Vodu odčerpali, teď to vysychá,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková před druhou hodinou odpoledne. Havárie nakonec stanici vyřadila na téměř 6 hodin a způsobil ji prasklý vodovodní ventil v místnosti u eskalátorů.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!