19. června 2012 16:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Stanice metra Národní třída se v červenci na dva roky uzavře

Národní třída | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Národní třída | foto: Jindřich MynaříkLidové noviny

PRAHA Kvůli stavbě administrativního a bytového centra Copa se v červenci uzavře stanice metra B Národní třída. Soupravy metra v ní nebudou zastavovat asi dva roky, řekla Tereza Králová z tiskového oddělení magistrátu.

Soupravy metra budou stanicí od 10. července pouze projíždět. Cestující tak budou muset vystupovat buď na Můstku, nebo na Karlově náměstí. Samotná stanice by měla být kompletně opravena.

ČTĚTE VÍCE:

Výstavbu Copa centra zdrželo rozhodování ministerstva kultury o památkové ochraně gotických sklepů, které se u Národní třídy našly. Ministryně kultury Alena Hanáková (TOP 09) nedávno potvrdila rozhodnutí svého předchůdce Jiřího Bessera (STAN), že chráněna bude jen část sklepů.

Ministerstvo tak vyhovělo návrhu investora. Stavbě už tedy nestojí nic v cestě. Projekt, který má stát asi čtyři miliardy korun, spoluvlastní skupina CPI podnikatele Radovana Vítka a podnikatel Sebastian Pawlowski, který byl v minulosti často spojován s vedením Prahy. Multifunkční objekt by měl mít čtyři podzemní a sedm nebo osm nadzemních podlaží.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!