Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN

Diskuse k článku

Stát podepíše smlouvu pro klíčovou část rychlodráhy na pražské letiště

Devět kilometrů z takzvané rychlodráhy spojující pražský Veleslavín a Letiště Václava Havla budou projektovat firmy Metroprojekt a Sudop Praha. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) s nimi v úterý podepíše smlouvu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Grycz 29.11.2016 16:51

Takových drah za 20 let postavila Čína desítky.

V. Novák 30.11.2016 12:08

Takhle krátkých rozhodně ne. Možná jako pionýrskou železnici někde v Parku kultury a oddechu...

29.11.2016 10:34

Rychlodráha. Neměla náhodou být už 10let v provozu !

V. Novák 29.11.2016 11:11

Žvaní se o ní už přes 20 let. A původně měla vést nejen na letiště do Ruzyně, ale na Kladno, čímž by se z Kladna stalo pražské předměstí.

Snad se podaří aspoň ten zkriplený úsek postavit - pokračovat se dá vždycky. Ten, kdo dostal nápad ukončit to na Veleslavíně, a tím obejít námitky Prahy 6, byl génius.

Z. Lapil 29.11.2016 14:16

Nepoznám, jestli toho génia myslíte vážně nebo ironicky, ale udělat jen "bezproblémovou" část je běžný postup. Kdyby se čekalo, až paní Havránková?) prodá pole, jezdíme z Poděbrad do Náchoda přes Chlumec, obchvat Plzně a dálnice skrz České středohoří je totéž v bledě modrém a kus Pražského okruhu od slánské k brněnské dálnici v bledě zeleném. Zaplaťpámbu za lepší tramvaj z letiště na metro.

Existuje i myšlenka postavit trať ze Smíchova někudy skrz Pražský semering (Jinonice, možná Jinočany; nepletu si názvy, jen netuším, kudy by trať měla vést) na letiště a spojit ho tak se "zbytkem republiky) regulérními vlaky.

V. Novák 30.11.2016 12:07

Když někdo rozetne uzel, který bránil 20 let výstavbě něčeho užitečného, označení za génia si zaslouží. Už proto, že to nikoho jiného za celou dobu nenapadlo.

Po té Buštěhradské snad budou taky jezdit regikérní vlaky - Ledovce E 471. Doufám...

Z. Lapil 30.11.2016 13:32

Spíš za odvážlivce než za génia, protože řešení "rozděl na víc úkolů" je naprosto standartní záležitost. Za odvážlivce proto, že takové řešení musí být posvěceno politicky, a už vidím, jak v novinách píšou, že řešení je neúplné a kterýže trumbera odsouhlasil takovou polovičatost. A za pár let, až se to postaví celé, budou padat trestní oznámení, že to mělo stát půlku a nikdo nevezme na vědomí, že se toho měla půlka stavět.

Technicky: myslím, že trať z Buben a Dejvic stejně skončí v tunelu, protože A/ Stromovka, B/ Rozšířit jednokolejku na dvě koleje znamená vykoupit/vyvlastnit docela dost nemovitostí čili problém.

Dále C/: už jsem viděl studii, kde vlakové nádraží Dejvice bylo ve stejné úrovni se stanicí metra (ta je dost hluboká a kdo chce trať v tunelu, musí POD Blanku, což sedí)

A za D/ Z Dejvic na Veleslavín je skoro 100m převýšení a asi 3,5km neboli slušná horská dráha. Dlouhatánský tunel z Buben někam za nádraží Ruzyně učiní sklon příznivějším. Problém: křížení s tunelem metra.

J. Horák 29.11.2016 11:12

Ano ... a v roce 2000 jsme měli taky ekonomicky dohnat Německo! :-))

Z. Lapil 29.11.2016 14:18

To si nepamatuju, ale znáte vývoj ekonomického plánování v ČSSR?

1. fáze: dohnat a předehnat kapitalismus

2. fáze: udržet krok

3. fáze: neztratit stopu


TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...