8. srpna 2011 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Stavba silnic se zastaví, chybí miliardy, varuje Dobeš

Chybí peníze, dostavba některých silnic a dálnic se může pozastavit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chybí peníze, dostavba některých silnic a dálnic se může pozastavit. | foto: Reprofoto

PRAHA Sedmnáct let se táhl spor státu s farmářkou Ludmilou Havránkovou kvůli výkupu pozemků na místě plánované stavby dálnice D11 do Hradce Králové. Ministerstvo se s ní letos konečně dohodlo. Jenže úsek dálnice z Osiček do Hradce stavaři zatím stejně budovat nebudou.

Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) totiž hrozí: Pokud nedostaneme více peněz do Státního fondu dopravní infrastruktury, stavbu nemůžeme začít.

Zastavením nebo omezením stavby pak hrozí u desítky dalších silnic a dálnic po celém Česku. Jejich seznam chce ministr přinést na středeční vládu, kde chce o více peněz na dopravu ještě bojovat. Zatím je v plánu, že fond bude v roce 2012 hospodařit s rozpočtem 37 miliard korun. 

ČTĚTE TAKÉ:

"Při přijetí rozpočtu na úrovni 37 miliard korun bude citelné i zrušení nebo zásadní omezení příspěvkových programů na výstavbu cyklistických stezek a zpřístupňování dopravy pro osoby s omezenou schopností pohybu, utlumení programů bezpečných přejezdů nebo výstavby protihlukových opatření," sdělil LN Dobeš výhled pro příští rok.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.