21. února 2012 9:33 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Stávka ve Frankfurtu nekončí. Potrvá až do pátku

Stávka na letišti ve Frankfurtu pokračuje | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stávka na letišti ve Frankfurtu pokračuje | foto: Reuters

BERLÍN Stávka pozemního personálu na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem potrvá do pátku 23:00 SEČ. V noci na dnešek to oznámil odborový svaz GdF, jenž se domáhá lepších pracovních podmínek a výrazného zvýšení platů pro zaměstnance, kteří mají na starosti řazení, navádění a parkování letadel.

Ti stávkují od počátku týdne a práci přerušili i minulý čtvrtek a pátek, a letiště proto muselo zrušit stovky letů.

Do protestu se zapojilo 200 zaměstnanců, kteří požadují navýšení mezd o 50 až 70 procent. Podle GdF by nové ohodnocení mělo odrážet i to, že práce personálu na letištní ploše je po otevření čtvrté vzletové dráhy na frankfurtském letišti složitější. Provozovatel Fraport to však odmítá a požadavky odborů označuje za absurdní.

ČTĚTE TAKÉ:

Z 1200 letů plánovaných na dnešek muselo být podle mluvčího Fraportu zatím zrušeno 187 startů a přistání. "Celkově to ale dnes vypadá dobře a klidně," citovala mluvčího agentura DPA.

Stávka na frankfurtském letišti měla v minulých dnech dopad i na spojení s Prahou. Anulovány však byly pokaždé jen jednotky letů. Na dnešek byl zrušen odpolední přílet a odlet. Frankfurt je třetím nejrušnějším letištěm v Evropě. Loni jím prošlo rekordních 56,44 milionu cestujících, což bylo o 6,5 procenta více než v roce 2010.

ČTK, Lidovky.cz