9. května 2014 20:49, aktualizováno  21:38 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Student Agency zdražila jízdné na některých zahraničních linkách

Autobus Student Agency na dálnici D1 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus Student Agency na dálnici D1 | foto: Student Agency

BRNO Autobusový dopravce Student Agency zdražil jízdné na některých zahraničních linkách, například do Osla nebo do Paříže. Mluvčí firmy Alš Ondrůj ČTK řekl, že nové ceníky začaly platit tento týden a zdražení se týká necelé poloviny zahraničních linek. Jízdenky jsou podle něj maximálně zdraženy do 100 korun při jednosměrné jízdě.

Podle zpravodajského serveru iDnes podražily o 12,5 procenta jízdenky na vídeňské letiště. Namísto 320 korun lidé zaplatí 360. Padesáti až stokorunové zdražení je na linkách do Švýcarska.

  • Autobusy Student Agency loni převezly podle prvních odhadů 5,6 milionu cestujících, což je proti roku 2012 nárůst o 11 procent.
  • Dopravce, který patří do holdingu Student Agency Radima Jančury, loni zavedl některé nové linky, případně rozšířil počet spojů.
  • Přibližně 84 procent cestujících využívá vnitrostátní linky, zbytek linky mezinárodní.
Radim Jančura, majitel Student Agency

Podle Ondrůje firma reaguje na situaci na jednotlivých linkách, kde každoročně vyhodnocuje náklady. "Jde o každoroční úpravy a revizi cen s ohledem na jednotlivé trasy, vývoj nákladů a tržního prostředí na dané trase a toho, jak se během roku tyto ukazatele vyvíjejí," řekla serveru ředitelka autobusové dopravy Student Agency Ivana Kašická.

Ondrůj uvedl, že jízdné například do Itálie, Nizozemska nebo Velké Británie firma nezdražila. Stejné tarify platí i na spojích na Slovensko, kam Student Agency posílá nejvíce svých mezinárodních autobusů.

Lidovky.cz, ČTK

ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta
ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta

Jak to u vás vypadá, když dáte dětičky na hlídání tátovi?