23. dubna 2013 14:48 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Studenti vytvořili rekord. Do autobusu se jich namačkalo 225

Kolik studentů se vejde do jednoho kloubového autobusu? Česká zemědělská univerzita s pražským dopravním podnikem se zapsaly do Guinessovy knihy rekordů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolik studentů se vejde do jednoho kloubového autobusu? Česká zemědělská univerzita s pražským dopravním podnikem se zapsaly do Guinessovy knihy rekordů. | foto: MAFRA – Tomáš Krist

PRAHA Do autobusu linky 107, kam se běžně vejde 150 lidí, se jich tentokrát nacpalo 225. Studenti zemědělské univerzity v Praze chtěli vytvořit rekord. Podařilo se.

Studenti zemědělské univerzity se s přeplněnými autobusy setkávají každý den. Do školy dojíždějí linkou 107, která má ve špičce dvou až tří minutové intervaly. Linka je tak velmi vytížená.

Rozhodli se proto udělat rekord v počtu lidí v jednom autobusu. Na akci dohlíželi zaměstnanci agentury Dobrý den. Ta je oficiálním zapisovatelem do české knihy rekordů.

A jaká byla pravidla? Během 30 minut muselo do autobusu nastoupit co nejvíce lidí. Potom se dveře zavřely a účastníci akce museli ve vozidle vydržet deset vteřin.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle iDnes.cz se však studenti tolik snažit nemuseli. Takovýto typ rekordu totiž Česká republika neeviduje, takže by byl jakýkoli počet uznán rekordem.

Lidovky.cz, ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz