23. dubna 2013 14:48 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Studenti vytvořili rekord. Do autobusu se jich namačkalo 225

Kolik studentů se vejde do jednoho kloubového autobusu? Česká zemědělská univerzita s pražským dopravním podnikem se zapsaly do Guinessovy knihy rekordů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolik studentů se vejde do jednoho kloubového autobusu? Česká zemědělská univerzita s pražským dopravním podnikem se zapsaly do Guinessovy knihy rekordů. | foto: MAFRA – Tomáš Krist

PRAHA Do autobusu linky 107, kam se běžně vejde 150 lidí, se jich tentokrát nacpalo 225. Studenti zemědělské univerzity v Praze chtěli vytvořit rekord. Podařilo se.

Studenti zemědělské univerzity se s přeplněnými autobusy setkávají každý den. Do školy dojíždějí linkou 107, která má ve špičce dvou až tří minutové intervaly. Linka je tak velmi vytížená.

Rozhodli se proto udělat rekord v počtu lidí v jednom autobusu. Na akci dohlíželi zaměstnanci agentury Dobrý den. Ta je oficiálním zapisovatelem do české knihy rekordů.

A jaká byla pravidla? Během 30 minut muselo do autobusu nastoupit co nejvíce lidí. Potom se dveře zavřely a účastníci akce museli ve vozidle vydržet deset vteřin.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle iDnes.cz se však studenti tolik snažit nemuseli. Takovýto typ rekordu totiž Česká republika neeviduje, takže by byl jakýkoli počet uznán rekordem.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!