Sobota 8. srpna 2020svátek má Soběslav 31 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Sunny Days se brání: Problémy nastaly kvůli malé kapacitě letadel

Cestovní kancelář Sunny Days | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestovní kancelář Sunny Days | foto: ČTK

PRAHA Cestovní kancelář Sunny Days na dnešní tiskové konferenci přiznala zodpovědnost za nedávná zpoždění několika odletů klientů na dovolenou do Tuniska. Problémy údajně nastaly kvůli chybě v komunikaci a nedostatečné kapacitě letadel na trhu. Podle zástupce kanceláře Ondřeje Potyky firma nemá žádné dluhy a problémy s odlety by se neměly opakovat.

Takové tvrzení je ale v rozporu s údaji o prudkém poklesu cestujících, které prezentují aerolinky. Podle dřívějších informací Lidovek.cz totiž letos cestovní kanceláře ve větší míře objednávají letadla u dopravců až podle vývoje prodejů, aby dostaly nejnižší cenu. Sunny Days však podle Potyky objednává stroje dlouho předem, v polovině srpna prý však neplánovaný příval klientů "na poslední chvíli" převýšil dostupné kapacity.

"Došlo k vnitřní chybě v komunikaci, k naší chybě. Toto bude napraveno škálou opatření, která jsme přijali," uvedl Potyka. Poškození klienti na odletu z České republiky prý souhlasili s náhradou v podobě prodloužení dovolené o několik dnů. Ti, kterým se dovolená v cizině neplánovaně protáhla, údajně dostanou slevu na příští zájezd. Celkem 12 smluv zákazníci stornovali.

Dluhy nemáme, naopak expandujeme

"Cestovní kancelář nemá absolutně žádné dluhy a v žádném případě nám nehrozí nic podobného jako krach," popřel Potyka informace, že by kancelář měla nesplacené závazky vůči partnerům. Naopak ke třem spolupracujícím aeroliniím - ČSA, SkyEurope a Nouvelair - prý společnost přidala další z Evropské unie. Její jméno však Potyka odmítl sdělit.

Klienti Sunny Days se dostali do problémů v sobotu 15. srpna. Zhruba 240 lidí čekalo na odlet z České republiky až do pondělí, necelé tři stovky klientů si naopak neplánovaně prodloužili dovolenou v Tunisku. Podobná situace se opakovala o několik dnů později. Někteří klienti si stěžovali na špatnou komunikaci s "cestovkou".

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...