Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 6 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Svezte se nejlepšími vlaky v Česku. Dráhy nasadí mimořádně railjety

Do Česka přilétne rakouský rychlovlak railjet | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do Česka přilétne rakouský rychlovlak railjet | foto: www.siemens.comReprofoto

PRAHA Šanci svézt se novými vlaky Českých drah „railjet“ budou mít fanoušci železniční dopravy na předváděcích jízdách 17. a 18. dubna. Vlaky rakouských drah Viaggio Comfort od výrobce Siemens nasadí národní dopravce místo souprav Pendolino na trase z Prahy do Ostravy a z Bohumína do Prahy.

Z Prahy do Ostravy pojede railjet v neděli v 16:29 z Hlavního nádraží. V Opačném směru půjde o spoj vyjíždějící z Bohumína v pondělí 18 minut po sedmé ráno.

Na rozdíl běžných spojů, budou muset cestující během těchto prezentačních jízd oželet připojení k palubnímu portálu. Další služby, jako je bonusové občerstvení nebo roznáška denního tisku, zůstanou, dodal mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

ČTĚTE TAKÉ:

Railjety patří do skupiny vysokorychlostních vlaků pro rychlost do 230 kilometrů v hodině. Cestujícím nabízejí moderní klimatizovaný interiér, oddíly business, první a druhé třídy, restaurační vůz i dětské kino.

Projekt spolupráce mezi Českými drahami a rakouskými dráhami ÖBB by měl zlepšit kvalitu cestování mezi Českem a Rakouskem a zároveň mezi Prahou a Brnem. Dráhy mají mít sedm souprav railjet (Viaggio Comfort) za zhruba 2,5 miliardy korun a další tři soupravy nasadí ÖBB, které také zajistí lokomotivy řady 1216.

Do Česka přilétne rakouský rychlovlak railjet

Do Česka přijede rakouský rychlovlak railjet

Vysokorychlostní jednotky railjet mohou cestující vozit rychlostí až 230 kilometrů v hodině. Od prosince 2014 budou railjety nasazeny ve dvouhodinovém intervalu na linku Praha – Brno – Vídeň – Štýrský Hradec (Graz).

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....