17. prosince 2015 16:42 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ťok: Na D1 by se mělo pracovat na dvě směny a taky o víkendech

Ministr dopravy Dan Ťok se seznámil 13. října v Roztokách u Prahy s výsledky... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr dopravy Dan Ťok se seznámil 13. října v Roztokách u Prahy s výsledky... | foto: ČTK

PRAHA Na nově opravovaných úsecích dálnice D1 by měli zaměstnanci stavebních firem pracovat na dvě směny a taky o víkendech. Při čtvrtečních sněmovních interpelacích to řekl ministr dopravy Dan Ťok (ANO).

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo začátkem prosince další trojici veřejných soutěží na rekonstrukci dálnice v příštím roce.

„Trvám na tom, že v nových smlouvách bude využití práce během celého denního cyklu... Chci, aby tam byly dvě pracovní směny, aby se práce zintenzivnila, aby se pracovalo i o víkendech,“ uvedl Ťok. Na dosud opravovaných úsecích dálnice se takovým způsobem nepracovalo, protože v soutěžích rozhodovala jen nabízená cena, dodal.

Na dotaz Roma Kostřici (TOP 09) ministr také vysvětloval, proč se na D1 nepracuje taky o nocích. Obce, které jsou v blízkosti dálnice, na to prý nechtějí přistoupit. „Podmínky stavebních povolení musíme respektovat,“ dodal Ťok.

Soutěž mezi úseky

Ředitelství silnic a dálnic nyní soutěží úseky mezi Jihlavou a Velkým Beranovem, Velkým Meziříčím a Lhotkou a mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Předpokládanou cenu výměny povrchu a rozšíření vozovky na celkem 26 kilometrech komunikace vyčíslilo zhruba na 3,5 miliardy korun. Příští rok by měly začít práce taky na stavbách Hořice - Koberovice a Velká Bíteš - Devět Křížů.

Nejvytíženější tuzemská dálnice je zhruba deset let za svojí životností. Kvůli prasklinám betonových desek rozhodlo ministerstvo dopravy v roce 2011 o její celkové opravě. Celá akce mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru je rozdělená do 21 úseků, které se opravují postupně. Celkové náklady oprav se odhadují asi na 14 miliard korun.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz