31. května 2018 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Tramvajáci si na jednokolejce v Praze předávají ,štafetový kolík‘, důvodem je bezpečnost

Tramvajáci si předávají kolík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tramvajáci si předávají kolík. | foto: iDNES.tv

PRAHA Provoz na trati mezi pražskou Bulovkou a Palmovkou je nyní omezen a tramvaje zde projíždí po provizorní jednokolejce. Dopravní podnik přistoupil kvůli zvýšení bezpečnosti na této trase k neobvyklému kroku. Tramvajáci, kteří projíždějí mezi Vychovatelnou a Bulovkou si musí předávat červený „štafetový kolík“.

„Důvodem tohoto opatření je bezpečnost. Do úseku s jednokolejným provozem je vjezd povolen, pouze pokud má řidič u sebe tento ,štafetový kolík’,“ řekla portálu iDnes.cz mluvčí podniku Aneta Řehková.

Kolík se předával v minulosti, když ještě nebylo zabezpečení jednokolejných tratí elektronicky řešené. Momentálně se ale v Praze s něčím podobným nesetkáte.

Pražský integrovaný podnik (PID) zveřejnil video, kde si řidiči předávají kolík, na Facebooku. Někteří uživatelé tento postup chválí a dodávají, že stejně problém u jednokolejky řeší i v zahraničí. Našel se ale i pasažer, který byl svědkem nemotorného předávaní kolíku, kdy řidičům spadl a celý proces byl moc zdlouhavý.

Lidovky.cz

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz