25. března 2012 17:13 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Nové tramvaje nezvládly změnu času, označují špatně lístky

Nová tramvaj Škoda ForCity | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová tramvaj Škoda ForCity | foto: ČTK

PRAHA Nové tramvaje Škoda 15T ForCity se nevypořádaly s přechodem na letní čas. Problém je hlavně s označovači jízdenek, které stále tisknou na lístky údaje podle zimního času.

Platnost jízdenek v nich označených je tak o hodinu kratší. V případě krátkodobých třicetiminutových jízdenek se tak paradoxně může stát, že lístek oficiálně přestane platit již půl hodiny před tím, než byl označen.

Podle mluvčí pražského dopravního podniku Moniky Lojínové všichni revizoři ale dostali o problému včas informace a nikoho kvůli časovému posunu pokutovat neměli.

ČTĚTE TAKÉ:

"Problém je v průmyslovém počítači, který nepřevedl údaje na letní čas. Na cestující to ale nemá žádný dopad a nemá to vliv na jízdné. Revizoři byli centrálním dispečinkem informováni. Nemělo by dojít k tomu, aby někoho kvůli přechodu na letní čas pokutovali," řekla ČTK Lojínová.

Mluvčí uvedla, že dopoledne v ulicích bylo šest tramvají Škoda 15T. Kolem 16:00 jich pak po Praze jezdilo devět. Žádné vozy dopravní podnik z provozu kvůli potížím prý nestáhl. "Děláme vše pro to, aby záležitost byla co nejdřív v pořádku," uvedla. Podle ní by měly přístroje v pondělí ráno už fungovat se správným časem.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

vefVeronika Berná, ČTK